Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.11. 2016 11:19
ufc velký šampión

Co může ještě McGregor dokázat? Ve hře je wrestling i souboj století!

Conor McGregor
Zdroj: Profimedia

Conor McGregor se o víkendu stal nesmrtelným. Alespoň tedy pro svět MMA. Pohrál si s Eddiem Alvarezem a jako první získal mistrovský pás ve dvou váhových kategoriích. Kdo by si ale myslel, že usíná na vavřínech, šeredně by se pletl. Conor má totiž velké plány.

Byla to hra kočky s myší. McGregor nejprve provokoval Alvareze s rukama za zády, ve druhém kole ho pak bez potíží složil. Zisk dalšího mistrovského pásu by však zdaleka nemusel být vrchol Conorovy kariéry. Ve hře je totiž další velký souboj.
 

Po čase opět ožívají debaty o zápase s boxerskou hvězdou Floydem Mayweatherem. Američan, který vyhrál všech devětačtyřicet zápasů v profesionálním ringu a z toho hned šestadvacetkrát soupeře knokautoval, sice loni pověsil boxerské rukavice na hřebík, měření sil s hvězdou UFC by však bylo lákadlem.
 

Otázka je, podle pravidel kterého ze sportů obou borců by se bojovalo. Pokud by se měli utkat v boxerském ringu, přišel McGregor s jasnými finančními požadavky. "On chce boxovat, nechce bojovat. Chci 100 milionů dolarů v hotovosti, abych s ním bojoval podle boxerských pravidel. On má strach ze skutečného boje," poslal Conor vzkaz Floydovi. Otázka je, jestli Mayweathera, jenž si boxem vydělal kolem osmi set milionů dolarů, donutí zout papuče a opět navléknout rukavice.

Ale i pokud by k tomuto megasouboji nedošlo, nemusí se McGregor bát, že by neměl co dělat. O rozruch se totiž postaral i čtrnáctinásobný šampión ve wrestlingu Triple H, vlastním jménem Paul Michael Levesque. Ten osobně sledoval v New Yorku bitvu McGregora s Alvarezem a vítězný bojovník jej zaujal do té míry, že by jej rád viděl ve WWE, největší organizaci zabývající se právě wrestlingem. "Má všechno. Je osobnost, má schopnosti, je to bavič. A jeho váha? Máme menší kluky ve WWE a jsou to hvězdy," neviděl žádný problém Triple H v rozhovoru pro The Telegraph.
 

Kam se budou ubírat další Conorovy kroky, je tedy zatím zahaleno rouškou tajemství. A to je ještě ve hře jeho koketování s fotbalovým Realem Madrid, který by rád na Santiago Bernabeu hostil příští rok v létě akci UFC a McGregora by rád získal jako největší hvězdu.
 

msl TN.cz