Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 22.2. 2018 16:35
hokej mnoho otazníků

Co je s Jágrem? Otázky, které teď musí Rytíři z Kladna řešit

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia

Jaromír Jágr má smolnou sezonu. Dlouho čekal na možnost hrát v NHL, pak to v Calgary nevyšlo úplně ideálně a nepříjemnosti začal mít i v české WSM lize. Po střetu s havířovským Markem Sikorou je Jágr mimo hru a zatím není jasné, kdy se vrátí do hry.

Když se Jaromír Jágr vracel do Česka, připustil že jeho zájmem je pomoci týmu Rytíři Kladno s návratem do extraligy. I proto načasoval první zápas tak, aby před případnou baráží o postup, měl odehráno 15 utkání za tým, jak ukládá předpis soutěže.
 


Počty to byly jednoduché. Kdyby se Kladnu podařilo uhrát play-off ideálně, stačilo by na postup do baráže 8 zápasů – tedy výsledky 4:0 ve čtvrtfinále a 4:0 v semifinále právě ve vyřazovacích bojích, a SEDM utkání v základní části.


Jenže Jaromír musel kvůli zdravotním trablím po nárazu na mantinel už jeden zápas vynechat. To znamená, že Kladnu by se při případném postupu do baráže hodil i jeden prohraný zápas v play off.
 


Není samozřejmě pravděpodobné, že by se to Rytířům povedlo, ale stejně jistá možnost existuje. Vypustil by pak Jágrův tým zápas při vedení 3:0, aby mohla ikona s číslem 68 nastoupit i v další fázi soutěže? Asi by to nebylo úplně sportovní gesto, ale ano, i tahle otázka se nabízí…

 

Ve středu hrálo Kladno v Českých Budějovicích a Jaromír Jágr na jihu Čech chyběl. I bez něj rytíři vyhráli 4:1 a výsledek paradoxně může být příjemnou zprávou i pro samotné Jihočechy. Díky němu je totiž velmi pravděpodobné, že v případném semifinále na sebe mohou Motor a Rytíři jako druhý a třetí tým tabulky narazit znovu.
 


České Budějovice defakto už neměly boj o první místo ve vlastních rukou, prohrou s Rytíři si ale v podstatě vybrali soupeře. Byl to záměr? Kdoví. Každopádně pro fanoušky Motoru je určitě příjemnější zpráva, že na jih znovu přijede Kladno a tentokrát i s Jágrem, než třeba pražská Slavia…

 

Ale zpět k Jágrovi. Poslední zprávy příjemné nejsou. Ikona s číslem 68 vypustila trénink před duelem v Českých Budějovicích a otázkou je, kdy se vrátí na led. V sobotu hrají Rytíři doma s Prostějovem a nejen pro Kladno, ale i pro Jaromíra samotného by bylo příjemné, aby byl zase fit.

ram TN.cz