Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.5. 2017 13:59
záhada proč nehraje?!

Záhada v Číně? Proč Dočkal nehrál a seděl jen na tribuně

Bořek Dočkal přestoupil do Číny
Zdroj: jianyefc.com

V základní sestavě se opět neobjevila česká hvězda Bořek Dočkal, za kterého čínský tým zaplatil 234 milionů korun. Jeho tým v 7.kole remizoval doma a odlepil se ode dna tabulky. Novou hvězdou týmu se stal Kamerunec Christian Bassogog.

V sobotu 13. května odehrál Henan Jianye vyrovnaný zápas se 7. týmem čínské ligy Sanghai Shenhua, zápas skončil 0:0. Čínský tým přehrával Shanghai ve všem. Statistiky zápasu hovořili jasně pro Dočkalův tým, ale zápas nakonec skončilo remízou. Dočkal se podruhé za sebou neobjevil ani na střídačce.

 

 

Proč Dočkal nehraje? Objevují se spekulace o Dočkalově špatné formě. Nebo je to kvůli pravidlům čínské ligy, kdy do zápasu smí nastoupit jen 3 cizinci.

 

"Bořek Dočkal vynechal zápas proti Chongquing Lifan kvůli lehkému zranění," prozradil webu novasport.tv tiskový mluvčí Pavel Pillár.

 

 

Zmíněné utkání Henanu nadmíru vyšlo a z venkovního prostředí přivezl tým výsledek 3:2, tedy první vítězství v sezóně. V tomto zápase se zviditelnil Kamerunec Christian Bassogog, který vstřelil rozhodující gól a má už na kontě 3 branky a je nejlepším střelcem týmu. Také Egypťan Ahmad Al Salih a Dán Edigeison Almeida Gomes v posledních zápasech ukazují své kvality, a tak s největší pravděpodobností vystrnadili Bořka Dočkala ze sestavy.


Pak už byl sice Dočkal v pořádku, ale trenér se rozhodl vítěznou sestavu neměnit.


 

"Bořek další zápas sledoval z tribuny, pravidla čínské ligy povolují start jen tří zahraničních hráčů, další cizinci nemohou být ani napsáni do zápisu. Nyní už ale trénuje naplno, je zdravý a předpokládá se, že se objeví v Česku zase na dalším reprezentačním srazu," dodal Pillár.

 

Další zápas odehraje Henan 21. května proti jedenáctému celku tabulky Guizhou Zhicheng
 

sia TN.cz