Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 2.8. 2016 19:44
převrat jak tohle skončí?

Čistky v Turecku pokračují i ve sportu: Bez práce je 94 rozhodčích!

Fotbaloví rozhodčí v Turecku
Zdroj: Profimedia
Fotbaloví rozhodčí v Turecku

Turecko prožívá nepříjemné dny a týdny. Po puči byly zatčeny tisíce vojáků a čistky se nevyhnuly ani prostředí soudců či médií. Vše spěje k normalizačnímu režimu. A bohužel politické dění zasáhlo i do sportu. Ze dne na den přišlo o práci 94 lidí z fotbalového svazu, včetně rozhodčích!

"Naše federace považuje za nutné propustit 94 lidí, včetně rozhodčích či delegátů," uvedla turecká fotbalová federace ve svém prohlášení. Děje se tak zřejmě z příkazu státních úředníků.

Turecká fotbalová federace podle svědectví agentury AFP preventivně propustila své členy aby umožnila bezpečnostní kontrolu, zda nemá některý z nich vazby na hnutí Fethullaha Gülena, kterého prezident Erdogan označil za strůjce neúspěšného státního převratu, který se uskutečnil 15. července.

 

Fotbalovou Superligu po těchto událostech postupně opouští ze strachu výrazné osobnosti. Odchod oznámil i nejlepší střelec poslední sezony Mario Gomez z Besiktasu, končí i Robin Van Persie, který oblékal dres Fenerbahce. Návrat domů naznačil i český reprezentant David Pavelka.
 

ram TN.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.