Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.5. 2018 14:18
tenis asi nemá dost

Cibulková zradila Slovensko! Nechce platit daně, fanoušci zuří

Dominika Cibulková
Zdroj: Profimedia

Slovenská tenisová kráska Dominika Cibulková pěkně rozpálila své krajany. Tentokrát za to ale nemohly žádné odvážné fotografie na sociálních sítích, ale její rozhodnutí o přestěhování do Dubaje, kde nemusí platit vysoké daně ze svých příjmů.

Cibulková si během kariéry zatím vydělala solidních 270 milionů korun, ale do toho ještě nejsou započítané výdělky z reklam, takže konečná suma bude skutečně astronomická.
 


 

Jenže slovenské tenisové superstar se zrovna moc nechce platit z vysokých příjmů daně na Slovensku a tak v minulém roce pro časopis Forbes přiznala, jak to chce řešit.

 

"Člověk nad tím přemýšlí. Odměny z turnajů daním v té zemi, kde hraji a doma daním akorát peníze z reklamy či sponzoringu. To se dá ještě nějak zvládnout,“ prohlásila tehdy tenistka.

16

GALERIE: Dominika Cibulková opět provokuje sexy fotkami

Zdroj: Instagram

Dominika Cibulková

Hodnocení:

Devětadvacetiletá hráčka zároveň prohlásila, že vážně uvažuje o změně trvalého pobytu. "Vážně přemýšlím nad změnou. Nechci říkat přesná čísla, ale budou mi vycházet strašně vysoké odvody ze zdravotního a sociálního pojištění. Nejraději bych měla trvalý pobyt na Slovensku, ale za těchto podmínek musím přemýšlet nad jinou alternativou,“ vypočítávala Cibulková důvody svých úmyslů.

 

Dlouho ale pak neotálela a bydliště si skutečně změnila. "Novým domove" se pro ni pak staly Spojené arabské emiráty, kde podle ní má lepší tréninkové podmínky.

 

 

"Jako tenistka jsem skoro po celý rok mimo Slovensko. V Dubaji jsem našla místo, které mi poskytuje komplexní tréninkové možnosti a především špičkovou lékařskou péči, která je vzhledem na moji sportovní kariéru i profesní věk nejdůležitější. Změnila jsme jen trvalé bydliště. Navždy zůstanu Slovenkou. Reprezentuji tuto krajinu,“ vysvětlila  Cibulková svým slovenským fanouškům pro web Sportky.sk.

 

Cibulková ale není zdaleka jediným slovenským sportovcem, který změnil trvalé bydliště. Stejně tak se rozhodl například i trojnásobný mistr světa v silniční cyklistice Peter Sagan, který žije v Monte Carlu.

mm TN.cz