Publikováno 24. 11. 2018
NHL Hokejový večer

Vrána pomohl Capitals k výhře dvěma body. Chytil neskóroval!

Jakub Vrána

V posledních dnech namlsal české fanoušky útočník New Yorku Rangers Filip Chytil. Teprve devatenáctiletý mladík dal pět gólů v pěti zápasech v řadě. Poslední dva duely se však neprosadil. Bylo tomu tak i v utkání proti Washingtonu. V něm zářil Jakub Vrána, který pomohl Capitals gólem a asistencí k výhře 5:3.

Do zápasu lépe vstoupili domácí Rangers. V desáté minutě se poprvé měnilo skóre po gólu Jimmyho Veseyho. S jednogólovým vedením šel newyorský celek i do druhé části. Navíc mu ještě větší pohodu dodal Brady Skjei, který zvyšoval na 2:0.

Jenže od poloviny zápasu tahali za provaz silněji hokejisté Washingtonu. Po gólu Nica Dowda se prosadil ještě český útočník Jakub Vrána a bylo vyrovnáno. Pro Vránu to byl šestý gól v letošním ročníku. Průběh otočil půl minutu před koncem druhé třetiny kapitán Capitals Alexander Ovečkin.

V šesté minutě třetího dějství však zase svěřenci trenéra Davida Quinna poslali klání opět na začátek. Na 3:3 srovnal Ryan Strome. Vedení Rangers trvalo necelých osm minut – tedy do doby, než úřadující mistři slavili znovu své vedení, když překonal gólmana Georgijeva Brett Connolly. Druhou asistenci u této branky měl Jakub Vrána.

Do prázdné završil na konečných 5:3 Tom Wilson. Asistenci si tady zapsal obránce Michal Kempný.