Publikováno 13. 1. 2019
NHL Hokejový večer

Chytil dal gól v newyorském derby, slavil i Palát a Davidové z Bruins!

Filip Chytil
Zdroj: Profimedia

Na programu NHL bylo newyorské derby mezi Rangers a Islanders. Zapsal se v něm do střelecké listiny i český útočník Filip Chytil, který se tak i podílel na výhře svého týmu. Gól dali také Ondřej Palát z Tampy a David Pastrňák s Davidem Krejčím z Bostonu

Bylo to derby s číslem 350 a zároveň odveta čtvrtečního střetnutí. V něm vyhráli Islanders, ale Rangers se tentokrát dokázali pomstít. I díky brance Filipa Chytila vyhráli 2:1 (ve čtvrtek prohra 3:4). Devatenáctiletý Chytil srovnával na 1:1 a utkání rozhodl ve třetí části Nor Mats Zuccarello.

 

 

Nedaleko Barclays Center se v Prudential Center konal zápas New Jersey a Philadelphie. Z výhry se radovali domácí Devils, za které bodoval Pavel Zacha. Český útočník si zapsal asistenci u první branky Seversona. Na druhé straně přihrával na gól Sean Couturiera Jakub Voráček, ale tato branka padla dvě sekundy před koncem a už nic neřešila. Ďáblové totiž vyhráli 3:2.

 

 

Gól pak dal Ondřej Palát s Tampy Bay. Rodák z Frýdku-Místku se trefil podruhé v řadě. Lightning vyhráli na ledě Buffala 5:3.

 

 

Pozadu nezůstali ani Davidové z Bostonu. Krejčí v Torontu otevíral skóre a Pastrňák zápas rozhodl brankou na konci druhé části, díky které Bruins porazili Maple Leafs 3:2.

lju TN.cz