Aktualizováno 4.9. 2018 00:39
velká škoda hodně blízko snu

Chyběl kousíček! Vondroušová ale osmifinále US Open prohrála

Markéta Vondroušová

Markéta Vondroušová své první grandslamové osmifinále nezvládla. Na US Open v New Yorku prohrála po obrovském dramatu Lesje Curenkové z Ukrajiny 7:6, 5:7 a 2:6. V první polovině zápasu jasně dominovala, na konci druhé sady ale musela vyhledat pomoc lékařů a nakonec po boji končí.

Devatenáctiletá Markéta Vondroušová odehrála další úžasný zápas a ve velkém horku dlouho svou ukrajinskou soupeřku ničila. Curenková si několikrát vyžádala zdravotníky, ale i přesto, že první set prohrála v tie-breaku, sebrala zbylé sílya  začala české tenistce vzdorovat.

Vondroušová hrála agresivně, Curenková vsadila na obranný tenis a úspěch jí přinesla trpělivost.

Vondroušové totiž v nepříjemném počasí docházely síly a ve druhé sadě přišla o servis v nejméně vhodný moment za stavu 5:5. Curenková i díky tomu získala druhý set a po něm zase naopak musela za zdravotníky český tenistka.

Třetí sada už byla v režii zkušenější Curenkové, která jí vyhrála 6:2. Vondroušová ale bojovala do posledních chvil a účast ve čtvrtfinále jí opravdu protekla mezi prsty.

Jedinou českou zástupkyní v posledním grandslamovém klání tak zůstává ve čtvrtfinále Karolína Plíšková.