Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 24.5. 2016 15:24
roland garros skvělý výkon

Chyběl jen kousek! Štěpánek senzaci nedotáhl, Murray byl lepší

Radek Stepanek
Zdroj: profimedia.cz

Je kousíček dělil českého tenistu Radka Štěpánka od neuvěřitelného triumfu na grandslamovém French Open. 37letý veterán v prvním kole trápil nasazenou dvojku Andyho Murrayho v zápase, který se protáhl do dvou dnů, až do konce, v samém závěru rozhodující páté sady ale nakonec nestačil a prohrál 6:3, 6:3, 0:6, 3:6 a 5:7.

Kvalifikant Štěpánek začal zápas s Murraym v pondělí a vyhrál první dva sety shodně 6:3. Ve třetím vypadl z rytmu a schytal "kanára" a ve čtvrtém byl zápas za stavu 2:4 pro šero přerušen.

 

 

V dohrávce už Štěpánek čtvrtý set nezachránil, ale v pátém dlouho držel favorita i častými kraťasy v napětí. Za stavu 5:4 byl při shodě dva míče od výhry, ale pak přišel o servis a utkání po třech a tři čtvrtě hodinách ztratil.

 

 

Berdych v úvodu vyhrál

 

Vstup do turnaje hladce zvládl Tomáš Berdych. Sedmý nasazený si poradil s potomkem českých rodičů Vaskem Pospisilem a Kanaďana porazil 6:3, 6:2 a 6:1. Jako loni se v 1. kole rozloučila Kateřina Siniaková. Hráčka z kvalifikace podlehla turnajové dvanáctce Carle Suárezové ze Španělska 2:6, 6:4 a 2:6.

 

Berdych měl zápas s Pospisilem, s kterým dva předešlé vzájemné duely prohrál, od začátku pod kontrolou. Sice v utkání dvakrát prohrál servis, ale soupeři vzal podání osmkrát a k postupu si pomohl šesti esy a 27 vítěznými údery.

 

Turnaj už přišel o jednu z favoritek. Vítězka lednového Australian Open a v Paříži třetí nasazená Angelique Kerberová z Německa prohrála v 1. kole s rozjetou Nizozemkou Kiki Bertensovou po setech 2:6, 6:3 a 3:6.

 

Osmadvacetiletá Kerberová ztroskotala hned v úvodním kole na třetím turnaji za sebou. Němka, jež ani jeden zápas neuhrála na podnicích v Madridu a v Římě, měla opět problémy s levým ramenem a v průběhu třetího setu si vyžádala ošetření.

 

Bertensová, jíž v žebříčku WTA patří aktuálně 58. místo, naopak potvrdila výbornou formu na antuce a navázala na zisk titulu z Norimberku. V Německu minulý týden vybojovala druhou trofej v kariéře.

TN.cz