Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 25.6. 2017 12:26
juventus supertalent přestupuje

Chvilka strachu v poslední minutě: Proč se Schick chytal stehna?

Patrik Schick
Zdroj: Profimedia
Patrik Schick

Fotbalista Patrik Schick čeká na výsledky zdravotní prohlídky, na kterou si ve čtvrtek odskočil do Turína z ME. Pokud budou v pořádku, měl by se hlásit na přípravu v Juventusu, jehož posilou by se měl stát. Ale v závěru zápasu s Dánskem asi trnul nejen agent Pavel Paska.

Ten zápas už byl hotový, rozhodnutý. Česko nemělo po čtvrtém dánském gólu šanci na postup. Nový český fotbalový diamant přesto zůstal na hřišti a šel do soubojů na krev. Juventus a hlavně agent Pavel Paska si asi na tribuně přáli, aby trenér Vítězslav Lavička Schicka už stáhnul ze hry. 
 

A pak to přišlo: centr za obranu a supertalent šel hodně riskantně do zakončení. Míč trefil, gól z toho nebyl, ale pak kamery zachytily Schickův obličej. Co s ním je? Český talent se držel stehna s bolestnou grimasou... Snad je vše v pořádku... Zdravotní testy a výlet na otočku do Turína by přišel vniveč. Schick přitom stále čeká na výsledky testů. I proto není přestup dokončený.

Hráčský agent Pavel Paska a Patrick Schick
Zdroj: Profimedia Hráčský agent Pavel Paska a Patrick Schick

"Absolvoval jsem zdravotní prohlídku, čeká se akorát na výsledky. Uvidíme, jak dopadnou. Myslím, že je to otázka pár dnů," řekl novinářům po sobotním závěrečném zápase a porážce 2:4 s Dánskem.


Na dotaz, zda se bude hlásit na přípravu v Juventusu, pokud výsledky dopadnou dobře, odpověděl jednadvacetiletý talent, že by to tak asi mělo být.


Schick má za sebou povedenou první sezonu v Sampdorii Janov, za kterou v italské lize nastřílel jedenáct branek. Úřadující mistr Juventus má podle italských médií za bývalého hráče Sparty Praha a Bohemians 1905 zaplatit 30,5 milionu eur (zhruba 797 milionů korun).

Patrik Schick
Zdroj: Twitter / oficiální zdroj, juventus.com

"Už ten zájem byl pro mě takové vysvědčení za práci odmalička, co jsem tomu dával. Myslím, že je to i takový splněný sen. Hodně jsme o to přemýšleli, chtěl bych to zkusit. Nikdy nevíte, co se stane," řekl Schick.
 

"Je to trošku zvláštní, že po roce v Bohemce a roce v Sampdorii přišel takovýhle zájem i z ostatních velkých klubů. S tím jsem úplně nepočítal. Bude to výzva. Juventus je velký klub, takže bych měl počítat s tím, že to bude těžší než v Sampdorii," dodal.
 

Prohlídka během ME jednadvacítek mu prý koncentraci na turnaj neubrala. "Ten den byl volný, měli jsme jen lehký regenerační trénink. Myslím, že to vůbec nic nenarušilo," řekl Schick. "Samozřejmě potom se to trošku uvolnilo, nějak se to posunulo. Ale já přijel na turnaj s čistou hlavou, nechtěl jsem se nechat nějakým způsobem rozhodit," dodal.

Patrik Schick
Zdroj: Profimedia Patrik Schick

Mrzelo ho, že jednadvacítka vypadla na Euru už po skupině. "Jsme zklamaní, že jsme nepostoupili. Ale nemyslím si, že bychom tady udělali ostudu. Sice jsme skončili poslední, ale i diváci na konci ocenili, že jsme pro to udělali maximum. Je nám líto, že to nevyšlo," řekl Schick.


Na ME dal jednu branku v posledním duelu s Dány. "Bohužel neměl jsem na tomhle turnaji střelecké štěstí, že by mi to tam padalo. Dostali jsme s Dánskem i hodně gólů. Prostě to nevyšlo," doplnil.

ram, čtk TN.cz