Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 7. 2017
Fotbal Peklo na hřišti

Chuligáni zdemolovali stadion. Nejméně 8 lidí při tom zemřelo!

Chuligáni v Senegalu
Zdroj: Profimedia
Chuligáni v Senegalu

Strašlivé obrázky přišly ze Senegalu. V jeho hlavním městě Dakaru řádili při fotbalovém utkání chuligáni. Ti zdemolovali stadion tak, že prorazili několik betonových zábradlí a také roztrhali síť v bráně. V celém tom chaosu navíc přišlo o život nejméně osm lidí a dalších čtyřicet je zraněno.

Připomíná to tragédii, která se stala na začátku měsíce v africkém Malawi. Osm lidí, z toho sedm dětí, tam zemřelo před začátkem přátelského utkání. Tragédie se stala podle policejní zprávy u stadionu Bingu v Lilongwe. Mimo zesnulých zůstalo na místě i několik tisíc zraněných. Více jsme psali už dříve:

 

 

Osm lidí přišlo o život také ve městě Dakar v Senegalu. Tentokrát za to však mohou chuligáni, kteří na stadionu Dembu Diopa rozpoutali peklo. Podle CNN použili agresoři krom pěstí také střelné zbraně. Vedle obětí zůstalo na stadionu také přes čtyřicet zraněných návštěvníků.

 

 

Všechno začalo během druhého prodloužení, kdy se do sebe pustili příznivci týmů Stade de Mbour a US Ouakam. Když zasahovala policie, která musela použít mimo jiné i slzný plyn, chuligáni strhli betonovou zídku na ochozu. Stihli také roztrhat sítě v bráně.

 

Chuligáni v Senegalu
Zdroj: Profimedia Chuligáni v Senegalu

 

"Jsem pobouřen událostmi na Stadionu Demba Diop. Věřím, že brzy objasníme tuto tragédii. Ti, co jsou zodpovědní za smrt fanoušků, budou identifikováni a potrestáni," uvedl na Twitteru prezident Senegalu Macky Sall. 

lju TN.cz