Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 9.2. 2016 16:30
ostuda byli včas zadrženi

Chtěli vykrást hernu. Místo lupu ale mají mladí fotbalisté ostudu!

Fanoušci Hannoveru (ilustrační foto)
Zdroj: profimedia.cz
Fanoušci Hannoveru (ilustrační foto)

Pořádnou ostudu si uřízla trojice talentovaných fotbalistů z bundesligového Hannoveru. Chtěli přepadnout kasino v nedalekém městečku Lauenau, ale žádný lup si nakonec neodnesli. Policie je ještě před útokem zadržela, protože mladíci zaparkovali své auto na místě, kde se nesmí stát.

Jak uvedl web německého deník Bild, mělo jít o trojici Marcel L., Mohamad D. a Enis B. Mladíci ve věku osmnáct a devatenáct let plánovali přepadení velké herny poblíž Hannoveru. Udělali ale chybu, kvůli které jsou teď pro smích celému Německu.


Své auto totiž nechali stát na zákazu parkování. Toho si všimla projíždějící policejní hlídka, která v autě našla kukly, rukavice a signální revolver. Navíc odhalila, že špatně stojící vůz má kradené poznávací značky. Ještě před pokusem o krádež tak skončili v policejních poutech.


Trojice fotbalistů nakonec skončila ve vazbě. „Kromě možného pokusu o loupež se šetří, zda byl zcizen i automobil s ukradenou poznávací značkou,“ řekla Bildu mluvčí policie Nienburg Gabriela Mielke.


A oplétačky se zákonem nejsou jedinou nepříjemností, kterou bude muset trojice mladíků řešit. „O incidentu víme. Kluci udělali obrovskou hloupost,“ vzkázal generální ředitel Hannoveru Martin Bader.


Celý případ je o to podivnější, že zmíněné trio fotbalistů patřilo mezi nejtalentovanější hráče soutěže do 19 let. A vedení Hannoveru si to dobře uvědomuje, proto s nimi podepsalo smlouvy. Každý z nich si prý měsíčně vydělá kolem 1500 eur hrubého. Německá média proto spekulují, zda nechtěli mladíci tímto způsobem řešit svoje dluhy z hazardu.
 

pha TN.cz