Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 21. 3. 2017
profi box nejmenší na světě

Kličko, měj se na pozoru! V Anglii ’vyrostl’ nejmenší boxer světa

Reiss Taylor
Zdroj: Profimedia

Angličan Reiss Taylor chtěl být profesionálním fotbalistou, ale kvůli své výšce si musel na Premiere League nechat zajít chuť. Šestadvacetiletý Reiss ale hodil fotbalový sen za hlavu a nasadil rukavice. Boxerské rukavice a stal se tak nejmenším profesionálním boxerem na světě!

Dlouho avizovaný souboj Vladimira Klička a Tysona Furyho alias Gypsy Kinga se kvůli provalenému dopingu anglického boxera nakonec nekonal. Ukrajinský obr tak musel čekat na dalšího soupeře, který by se s ním utkal o mistrovský pás.
 

Nakonec bude jeho soupeřem Anthony Joshua a pokud bůh dá a osud zavelí, k velkolepému zápasu dojde 29. dubna ve Wembley. Nicméně pro případ, že by si to Joshua rozmyslel, nebo se náhodou zranil, má Anglie v záloze ještě jeden trumf v podobě již zmiňovaného Reisse Taylora!

Reiss Taylor
Zdroj: Profimedia Taylor se nemůže dočkat premiérového zápasu v profesionálním rignu.

Problém je akorát v tom, že pokud by se Reiss, byť jen teoreticky chtěl s Kličkem utkat, dělil by je výškový rozdíl skoro půl metru!
 

Taylor, který je oficiálně uznaným nejmenším profesionálním boxerem na světě, měří pouhých 150 centimetů a jeho váha nedosahuje ani 50 kilogramů!

Reiss Taylor
Zdroj: Profimedia "Hej, hej! Já jsem sice malej, ale pořádnou ti natáhnu," Taylor umí solidně bouchnout do pytle.

No dobře, k souboji s Kličkem tedy nejspíš nedojde hned z několika důvodů, ale pokud vás osud "Showyho", jak zní Taylorova přezdívka, zajímá, už zanedlouho se chystá jeho první profesionální zápas v superlehké váze.

mm TN.cz