Publikováno 15. 7. 2017
Cyklistika Tour de France

Chris Froome má znovu žlutý trikot. Štybar spurtoval dvanáctý

Chris Froome

Britský obhájce Chris Froome se po 14. etapě cyklistické Tour de France vrátil do čela průběžného pořadí. V cílovém městě Rodez dojel v hromadném spurtu sedmý a vzal si zpátky žlutý trikot od Fabia Arua, na kterého si dnes vybudoval náskok 18 sekund. Zdeněk Štybar se udržel na špici a dojel dvanáctý, etapu vyhrál Australan Michael Matthews.

Po dvou pyrenejských etapách byla dnešní klasikářská a v délce 181,5 km vedla do Rodez z Blagnacu. Předpoklady o hromadném dojezdu se naplnily a dlouho o vítězství bojoval i Štybar. Necelé tři kilometry před cílem byl na druhé pozici, nakonec mu těsně unikla elitní desítka.

Matthews v závěrečném prudkém stoupání porazil belgického olympijského vítěze Grega van Avermaeta, jenž na stejném místě triumfoval před dvěma lety. Dosavadní lídr závodu Aru v závěru ztratil a chyběla mu i podpora kolegů z Astany, naopak trojnásobný šampion Tour Froome se s pomocí jezdců Sky udržel v čele a po 48 hodinách znovu Tour vede.

Nedělní etapa bude opět kopcovitá se 190 kilometry. Pak bude druhý volný den. Závěrečný týden začne rovinatou etapou, následují dvě horské v Alpách a před dojezdem do Paříže ještě sobotní časovka v Marseille.