Hokej česká extraliga

Chomutov porazil Boleslav. Po osmi prohrách slaví první výhru!

Radek Duda
Zdroj: ČTK

Fanoušci Chomutova se konečně dočkali. Hokejisté ze severočeského města po osmi porážkách v řadě získali v letošní sezoně první body a rovnou hned tři. Piráti v 9. kole extraligy porazili Mladou Boleslav 3:2. Zářil Radek Duda.

Chomutov sice operuje s nižším rozpočtem a tak nemá v kádru megahvězdy, ale za to má zkušeného trenéra Vladimíra Růžičku, který v průběhu špatné sezony přivedl do kádru veterána Radka Dudu. Ten se zatím prezentuje skvělými výkony v zápase s Mladou Boleslaví je podtrhl dvěma body.

Ten první si Duda připsal v první třetině, kdy asistoval Ronaldu Knotovi, který využil přesilovku a vyrovnal na 1:1 poté, co skóre otevřel hostující Lukáš Žejdl rovněž v početní výhodě.

Poté se v přesilové hře prosadil sám Radek Duda a poslal Chomutov do vedení. Piráti odskočili od Mladé Boleslavi o dva góly v polovině druhé třetiny, když skóroval Petr Koblasa. Hosté v poslední minutě zápasu zásluhou branky Jakuba Orsavy ještě zdramatizovali průběh, ale víc už se nestalo.

Chomutovští hokejisté tak po osmi porážkách v řadě získali první body a slaví první letošní výhru. V tabulce jim však stále patří poslední místo a na předposlední Karlovy Vary ztrácí svěřenci Vladimíra Růžičky čtyři body.