Publikováno 12. 3. 2017
NHL Hokejový zápas

Chicago urvalo výhru nad Minnesotou. Češi nenastoupili!

Chicago vs. Minnesota

Pěkné akce, góly i střídání gólmanů. Přesně to nabídl souboj Chicaga s Minnesotou. Na to, jak byl úvod jednoznačnější záležitostí Blackhawks, byl nakonec k vidění vyrovnaný zápas. Z výhry se však radovali domácí, kteří zdolali Wild 4:2.

Do utkání nezasáhl ani jeden český hráč. Útočník Martin Hanzal z Minnesoty léčí virózu, na druhé straně se do sestavy nevešel ani jeden z obrané dvojice Kempný - Rozsíval. Přesto se český divák tímto zápasem jistě bavil. Všechno odstartoval už po 51. sekundách vedoucím gólem Patrick Kane z Blackhawks.

Neuběhlo ani pět minut od úvodního vhazování a Artěmij Panarin zvyšoval už na 2:0. Na to reagovali trenéři Wilds výměnou gólmanů. Za Devana Dubnyka střídal Darcy Kuemper. Až v čase 10:30 se podařilo hostům snížil a postaral se o to Eric Staal.
Znovu do dvougólového vedení poslal Chicago na začátku druhé třetiny Trevor Van Riemsdyk. To však bylo z druhé části všechno.

Minnesota se ještě nevzdávala a k vyrovnání ji přiblížil Mikael Granlund. V 54. minutě se řítil na Kuempera sám Marián Hossa a mířil přesně pod vyrážečku. Stanovil tak i konečný výsledek 4:2 pro Blackhawks.