Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.5. 2017 16:01
volby kandidát se představuje

Chci vést český fotbal, řekl Fousek. Přinesl i lustrační osvědčení

Petr Fousek
Zdroj: ČTK
Petr Fousek

Kdo bude nový předseda Fotbalové asociace České republiky? V úterý začal svou kampaň dlouholetý sekretář svazu a později i mezinárodní funkcionář Petr Fousek. Na první setkání s novináři si přinesl dokonce lustrační osvědčení!

Fousek je muž, kterému se vyhýbají skandály a který svou práci fotbalového diplomata dokázal prodat i v evropských komisích. Poslední léta pak působil i jako poradce Miroslava Pelty. Jak ale sám říká, bohužel o některých věcech, které řešil zatčený šéf fotbalu nevěděl.


"Jako jeho poradce jsem se mu snažil radit co nejlíp, v těch aspektech kde jsem mě něco tázal. Ale celou řadu věcí si předseda dělal sám, o tom nemají ponětí ani členové výkonného výboru," připustil smutně."Je to pro fotbal nemilá situace, na druhou stranu se tam odehrávaly věci, o kterých víme příliš málo," dodal.


I tak ale Miroslava Peltu na dálku pozdravil. "Já mu samozřejmě přeju zdraví, aby byl zdravotně fit. A také aby ta jeho záležitost byla vyřešená tak, aby neutrpěla rodina. Jeho nasazení pro fotbal bylo skutečně enormní," potvrdil Petr Fousek.


Jenže nyní by to chtěl být právě on, kdo vyvede fotbal z krize. Už v minulosti byl přitom jedním z kandidátů na post předsedy, když český fotbal řešil problémy. Před lety ale dostal přednost Ivan Hašek. "Asi to, že se některé věci změnily a posunuly a já jsem byl osloven, tak jsem se rozhodl kandidovat," říká Fousek. Mluví pro něj konexe v mezinárodním fotbalu, jazyková vybavenost a odborné znalosti.


Fousek má o svém volební, programu jasno: "V kredibilitě, důvěryhodnosti a transparentnosti fotbalu je vždy co posilovat," tvrdí.

ram TN.cz