Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 3.2. 2016 21:28
video věděl, co chce

Chci být světová jednička, řekl malý Novak. A jak řekl, tak udělal!

Novak Djokovič
Zdroj: Profimedia

Novak Djokovič je nejlepším tenistou současnosti a míří za tím, aby se stal nejlepším v historii. Věřte, nebo ne, splnil si tak cíl, který si dal už jako malý hošík. Už v sedmi letech totiž hlásil, že se chce stát světovou jedničku. Vše tomu podřizoval a vida, povedlo se!

Šestkrát vyhrál Australian Open, tři tituly má z Wimbledonu, dva přidal na grandslamu v USA. V současnosti je neotřesitelnou světovou jedničkou a vzhledem k tomu, že na rozdíl od něj jeho hlavní soupeře pronásledují zdravotní problémy, nestabilní forma či věk, dá se očekávat, že z tenisového trůnu se jen tak sesadit nenechá.

 

Rodák z Bělehradu měl o své kariéře a cílech jasno ale už dávno. Když mu bylo sedm let, bych zachycen na videu, kde se rozpovídal o tenisu. "Mám rád forhend, bekhend i voleje. Těmito údery porážím své soupeře," prohlásil.

 

 

"Kdy hraješ tenis?" ptal se malého Djokera zjeho vrstevník. "Hraju v noci. Přes den mám školu, odpoledne dělám domácí úkoly a na tenis mi zbývá čas v noci," odpověděl sebevědomě.

 

 

"A jaký je tvůj tenisový cíl?" "Chci být světovou jedničkou", reagoval bez váhání Djokovič. Jeho cíl se mu splnil už v roce 2011, že však bude mít nakročeno k tomu, aby se stal největším hráčem světové historie, v to možná ani on nedoufal.

To nejlepší z iSport.cz