Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 5. 2017
ms 2017 mistrovství světa

Čeští hokejisté podlehli Švýcarům! Ve čtvrtfinále je čeká Rusko

Petr Mrázek
Zdroj: Profimedia
Petr Mrázek

Česká hokejová reprezentace prohrála na mistrovství světa svůj poslední zápas v základní skupině se Švýcarskem 1:3 a v dalším pokračování nastoupí ve čtvrtečním čtvrtfinále play off od 16:15 čeští hokejisté proti Rusku.

Češi prohráli své závěrečné vystoupení ve skupině B se Švýcarskem po mdlém výkonu a podruhé na turnaji vyšli bodově naprázdno. O jediný český gól se zasloužil Roman Červenka, brankáře Petra Mrázka překonali Vincent Praplan, Reto Suri a Damien Brunner.


"Zápas se nám úplně nepovedl, teď už to ale nevrátíme. Musíme se připravit na čtvrtfinále," řekl Červenka. "Loni jsme na MS se Švýcary taky hráli poslední zápas ve skupině, porazili je a pak prohráli čtvrtfinále. Musíme na porážku co nejrychleji zapomenout a připravit se na čtvrtfinále, které rozhodne, zda bylo mistrovství úspěšné nebo ne," vysvětlil Červenka.

 

"Výkon nebyl optimální a my to dobře víme. Jestli chceme být úspěšní ve čtvrtfinále, musíme odevzdat úplně jiný výkon než dnes. Jestli to pomůže, nebo naopak srazí, to se uvidí ve čtvrtek," prohlásil kouč Josef Jandač.

 

Kanada potvrdila své prvenství ve skupině výhrou nad Finskem 5:2, čímž nepustili ze čtvrté příčky Finsko, jež nasbíralo o dva body méně než Jandačův výběr. V nic neřešícím souboji porazili Bělorusové Norsko 4:3.

 

Ve skupině A v Kolíně nad Rýnem si prožili obrovské drama pořádající Němci. Čtvrtfinále si jako poslední tým vybojovali zajistili díky výhře 4:3 po samostatných nájezdech v přímém souboji o postupovou příčku s Lotyšskem. Němci přitom zachránili zápas v power play v čase 59:27, kdy vyrovnal Felix Schütz. Nájezdy pak rozhodl další útočník Frederik Tiffels.

 

Ještě předtím se s turnajem rozloučilo Slovensko prohrou 2:4 se Švédy. Slovenský výběr tak zůstal na pouhých čtyřech bodech při jediné výhře 3:2 v prodloužení proti sestupující Itálii a konečnou 14. příčku dosáhl nejhoršího umístění mezi elitou od rozdělení Československa.

 

Hokejistům USA vyšel přímý souboj o prvenství ve skupině A, když porazili Rusko 5:3, přestože v utkání třikrát prohrávali. Rozhodl útočník Anders Lee v přesilovce na konci 53. minuty. Po dvou gólech dali ruský forvard Nikita Gusev a v dresu vítězů Kevin Hayes. Pro sbornou šlo o první porážku na turnaji, dosud ztratila jediný bod.

čtk TN.cz