Aktualizováno 21.2. 2018 07:00
zoh 2018 byl to boj

Hokejisté si zahrají o medaile! Američany porazili při nájezdech

Český olympijský tým

Česká hokejová reprezentace postoupila do semifinále olympijského turnaje. Ve čtvrtfinále zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech nad USA a o finále budou bojovat v pátek s vítězem duelu mezi výběrem Ruska a Norskem.

Jako jediný se trefil v rozstřelu ve druhé sérii útočník Petr Koukal.

15

Hodnocení:

Češi prohrávali od sedmé minuty po trefě Ryana Donata. Stav otočili obránci. Ještě v první třetině vyrovnal Jan Kolář a ve 29. minutě se trefil Tomáš Kundrátek. Američané za dvě minuty smazali ztrátu ve vlastním oslabení zásluhou Jima Slatera.

Češi hokejisté mají šanci bojovat o medaili pod pěti kruhy poprvé od bronzu v roce 2006 v Turíně. V semifinále velkého turnaje jsou poprvé od domácího mistrovství světa v Praze v roce 2015 a jediná výhra je dělí od první medaile od světové šampionátu ve Švédsku a Finsku v roce 2012.

ČR - USA 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Kolář (Jan Kovář), 29. Kundrátek (M. Růžička, Mozík), rozhodující sam. nájezd Koukal - 7. Donato (Terry), 31. Slater (O'Neill). Rozhodčí: Gouin (Kan.), Öhlund (Švéd.) - Kaderli (Švýc.), Sormunen (Fin.). Vyloučení: 5:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 2948.