Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 20. 3. 2018
fotbal cesta se odkládá

Čeští fotbalisté v problémech! Závada na letadle překazila let

Karel Jarolím
Zdroj: Profimedia

Čeští fotbaloví reprezentanti kvůli vážné technické závadě na letadle nemohou odcestovat na přípravný turnaj do Číny! Vedení Fotbalové asociace ČR řeší náhradní variantu.

Fotbalová reprezentace měla do dějiště turnaje odletět dnes kolem 14. hodiny a dorazit do Číny měla ve středu. Cestu jim ale zkřížila technická závada na letadle.

 

 

"V dnešních brzkých ranních hodinách jsme obdrželi informaci, že naše letadlo do Číny nemůže kvůli nečekané závadě na palivovém systému vzlétnout. Protože jde o závažný technický problém, který musí řešit speciálně povolaný tým techniků Airbusu, doba opravy se může natáhnout až na několik dnů," uvedl v tiskové zprávě předseda FAČR Martin Malík.

 

 

Vedení asociace se momentálně snaží zajistit náhradní letadlo. "Od momentu, kdy jsme dostali tuto informaci, podnikáme veškeré možné kroky k vyřešení situace. V první řadě jde o nalezení adekvátního letadla namísto původního stroje. Aktuálně se nabízí jedna možná varianta transportu na turnaj, na které pracujeme s maximální snahou o to, abychom byli schopni odletět do Číny v nejbližším možném termínu," doplnil nový šéf FAČR.

mm TN.cz