Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 8.12. 2018 22:29
florbal mistrovství světa

Čeští florbalisté podlehli Finsku 2:7! Zahrají si o bronzovou medaili

Čeští florbalisté
Zdroj: Profimedia

Florbalisté Švédska zdolali v semifinále mistrovství světa v Praze Švýcarsko 5:4 po samostatných nájezech a také na dvanáctém šampionátu v historii si zahrají finále. Osminásobní šampioni se utkají v neděli od 16:00 v boji o zlato posedmé za sebou a celkově podesáté s Finskem a pokusí se po předloňské porážce v Rize opět vrátit na trůn. Švýcaři už od 13:00 budou hrát podesáté za sebou a z toho potřetí v řadě o bronz s českou reprezentací.

Třemi body za dva góly a jednu asistenci k tomu přispěli v O2 areně před rekordní návštěvou turnaje 12.811 diváků Joonas Pylsy a Ville Lastikka. Finové se mohou těšit na sedmé finále za sebou.

 

Finský kouč českého týmu Petri Kettunen, který dovedl Finy před dvěma roky v Rize k titulu, se ani na sedmý pokus proti krajanům nedočkal úspěchu. Seveřané vyřadili českou reprezentaci v semifinále šampionátu potřetí za sebou.
 

"Říkali jsme si, že cesta povede přes ubránění jejich nejsilnější první lajny a přes druhou třetí se pokusit dávat góly. Bohužel to tak nebylo. Největší problém byl zakončení, tlak do brány. Drží nás na mantinelech a pokaždé to byl boj. Je těžké se dostat do klidného zakončení. Finské góly nebyly moc soubojové, měli čas na střelu a dávali pěkné góly," okomentoval hru českého týmu Matěj Jendrišák.


ČR - Finsko 2:7 (0:1, 0:2, 2:4)

Branky a nahrávky: 48. Jendrišák (Šebek), 57. Šebek (Marek Beneš) - 12. Pylsy (Lastikka), 33. Leikkanen (Piha), 38. Pylsy (Kivilehto), 54. Kailiala (Kapanen), 54. Lastikka (Kotilainen), 58. Lastikka, 59. S. Johansson (Salin). Rozhodčí: Andersson, Wissman (oba Švéd.). Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 12.811.
 

mm ČTK