Publikováno 5. 12. 2017
MS 2017 mistrovství světa

Cesta do semifinále: Florbalistky budou muset porazit Polsko

Martina Řepková

Florbalistky Polska porazily na mistrovství světa v Bratislavě v předkole play off Estonsko 6:1 a ve čtvrtfinále budou soupeřkami českého týmu.

V boji o postup mezi nejlepší čtyřku se utkají s výběrem trenéra Miroslava Janovského ve středu od 19:00 a zopakují si souboj ze stejné fáze turnaje z minulého šampionátu předloni v Tampere. Tam Češky vyhrály 8:2.

Favorizované Polky, které skončily třetí v základní skupině B, se dostaly do vedení ve třetí minutě, kdy si Estonky srazily balónek do vlastní branky. Hned za 36 vteřin sice vyrovnala Vaartová, ale favoritkám vrátila vedení na konci první třetiny Plechanová.

Výhru Polska v další průběhu pojistily shodně dvěma trefami bývalá hráčka Liberce Piotrowská a nejlepší střelkyně týmu Krzywaková. Ta si polepšila už na sedm branek ze čtyř utkání turnaje.