Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 19. 5. 2018
Volejbal Světový okruh

Českým volejbalistkám se daří: Dva páry mezi nejlepší osmičkou!

Barbora Hermannová a Markéta Sluková
Zdroj: facebook

Plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou porazily na čtyřhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v brazilské Itapemě nejvýše nasazený domácí pár Barbaru a Fernandu. Nad světovými trojkami zvítězily české hráčky 21:19 a 21:17 a postoupily do čtvrtfinále. Mezi nejlepší osmičkou jsou také Kristýna Hoidarová Kolocová s Michalou Kvapilovou.

Obě české dvojice tak skončí nejhůře na pátém místě. Nausch Sluková s Hermannovou budou o postup do semifinále bojovat proti Kanaďankám Heather Bansleyové a Brandie Wilkersonové. Hoidarová Kolocová s Kvapilovou si v druhém kole play off poradily se Švýcarkami Tanjou Hüberliovou a Ninou Betschartovou 15:13 v rozhodujícím třetím setu.

 

 

"Před plným centrkurtem jsme porazily brazilské jedničky Barbaru a Fernandu 2:0 a po třech zápasech v sedmi hodinách postupujeme do bojů o semifinále. Dlouhý, náročný, ale velmi úspěšný den," napsaly české volejbalistky na facebooku.

 

V sobotu narazí buď na nasazené pětky Marii Antonelliovou a Carol z Brazílie, nebo trojnásobnou olympijskou vítězku Američanku Kerri Walshovou Jenningsovou a Nicole Branaghovou.

 

Semifinále turnaje můžete sledovat živě na stanici Nova Sport 2 od 23:00.

ČTK TN.cz