biatlon Nevydařený závod

Českým biatlonistkám hromadný závod nevyšel, vyhrála Braisazová

Justine Braisazová
Zdroj: facebook

České biatlonistky skončily v závodě s hromadným startem na Světovém poháru v Annecy až ve třetí desítce. Veronika Vítková obsadila se třemi trestnými koly 23. pozici, Eva Puskarčíková po čtyřech chybách na střelnici a pomalém běhu uzavřela třicetičlenné startovní pole. Před domácím publikem vyhrála Francouzka Justine Braisazová a vybojovala první vítězství v SP v kariéře.

Vítková na elitní desítku nabrala ztrátu hned po úvodní položce, po níž musela na jedno trestné kolo. Bezchybnou druhou střelbou se posunula na 15. místo a ztrácela na desítku zhruba 14 sekund. Vestoje ale pokaždé minula jeden terč a v závěrečném kole ztrácela i běžecky, takže se tentokrát neprosadila ani do dvacítky.

Puskarčíková si závod pokazila střelbami vleže, kde udělala po dvou chybách. Po druhé položce už byla poslední a navzdory stoprocentní úspěšnosti vestoje ztrátu nedokázala smazat. Na předposlední Lisu Vittozziovou z Itálie ztratila přibližně tři čtvrtě minuty.

Braisazová o vítězství rozhodla bezchybnou poslední střelbou. Využila zaváhání v té době vedoucí Denise Herrmannové z Německa, která udělala tři chyby, a ze střelnice odjela s patnáctisekundovým náskokem před jedinou bezchybnou střelkyní závodu Irynou Krjukovou z Běloruska.

Jednadvacetiletá Braisazová po druhých místech ze sprintu a stíhačky v Östersundu poprvé vystoupila po závodě SP na nejvyšší stupínek.

Třetí příčku obsadila obhájkyně celkového triumfu v seriálu Laura Dahlmeierová z Německa, která minula dva terče. Aktuálně vedoucí žena seriálu Anastasia Kuzminová ze Slovenska se díky nejrychlejšímu běhu prosadila i se čtyřmi trestnými koly na čtvrtou pozici.Posledním závodem biatlonistů před Vánoci bude od 14:30 mužský závod s hromadným startem na 15 kilometrů. Nikdo z českých reprezentantů se do něj nekvalifikoval.