Aktualizováno 18.2. 2016 10:24
video liga mistrů

Český sudí nepřítelem Římanů. Proti Realu je okradl o penaltu!

Alessandro Florenzi

Po úvodním osmifinálovém utkání Ligy mistrů s Realem Madrid opouštěli hřiště s pocitem křivdy. Terčem zloby fotbalistů AS Řím se stal český rozhodčí Pavel Královec, který je v důležitém souboji obral o penaltu. Takhle římský celek prohrál 0:2 a jeho šance před odvetou na půdě „Bílého baletu“ jsou poměrně mizivé.

Real se v Římě ujal vedení v 57. minutě, kdy se krásnou střelou do šibenice prosadila největší hvězda Realu Cristiano Ronaldo. Pak měl ale Real co dělat, aby zastavil útočné výpady domácích borců. Jeden z nich přišel na přelomu 79. a 80. minuty, kdy Edin Džeko našel přihrávkou v pokutovém území volného Alessandra Florenziho.

Kapitán AS už se chystal k zakončení, ale v tom mu vystavil stopku obránce Realu Dani Carvajal. Ten do Florenziho zajel ostrým skluzem, po kterém měla zřejmě následovat penalta. Píšťalka sudího Královce ale zůstala němá. To se pochopitelně domácím nelíbilo a českého arbitra honili přes celé hřiště.

„Hráli jsme opravdu dobře, ale je tu vždy sudí, který rozhoduje,“ cituje Gazzetta dello Sport slova kapitána AS Florenziho, který si celou situaci s Královcem vysvětloval ještě několik minut poté. Všechny protesty ale byly marné.

Alessandro Florenzi se marně dožaduje penalty...
Zdroj: profimedia.cz Alessandro Florenzi se marně dožaduje penalty...

A to na hráče římského týmu čekal ještě jeden nepříjemný moment. Čtyři minuty před koncem totiž přidal druhý gól Realu Jesé, který zařídil madridskému velkoklubu před domácí odvetou více než luxusní podmínky pro postup do čtvrtfinále.