Aktualizováno 10.10. 2017 11:22
nhl co fanoušci nevymyslí

Český hokejový nároďák má Fantomase, v NHL mají pilota!

Fantomas a pilot z Winnipegu
Zdroj: Profimedia

Čeští fanouši si jistě vybaví, kdo je nejslavnější fanoušek naší reprezentace. Ano, je to ten pán, co nosí masku filmového Fantomase. Podobného muže se zakrytou tváří mají ale i v Americe, jen s tím rozdílem, že jeho hlavu místo masky zdobí helma pilota stíhačky!

Pokud sledujete pravidelně NHL, museli jste si všimnout fanouška Winnipegu, který na zápasy chodí zásadně v helmě. Se zataženým sklíčkem pak v klidu popíjí pivo z plechovky a fandí svým milovaným Jets.

 

 

Jaký k tomu má "Newmanizer", jak si fanoušek nechá říkat, důvod? Samozřejmě bude částečnou roli hrát jistá míra exhibicionismu, ale podle jeho vlastních slov chce být věrný názvu svého milovaného klubu. Jet je totiž v překladu z angličtiny tryskové letadlo, nebo-li stíhačka a tak sympatický chlapík nosí helmu, jako piloti těchto vzdušných strojů.

 

 

Pravdou je, že "český Fantomas", kterého zná snad celá republika měl kdysi důvod, proč nasadil masku filmového hrdiny a vyrazil na hokej poněkud

Fantomas
Zdroj: Profimedia

"Po Naganu 1998 a olympijském zlatu hokejistů. O rok později jsem v Holešovicích na nádraží viděl krámek s maskami a mezi nimi i Fantomasovu. Původně jsem ji koupil synovi k Vánocům. On ji ale nechtěl nosit, tak jsem na to přesedlal já," prozradil kdysi v rozhovoru pro web idnes.cz.

mm TN.cz