Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 27.2. 2017 10:38
nehoda tragická událost

Neváhal ani chvíli! Český hokejista zachránil při havárii holčičku

Hokejista Říha zasahoval u dopravní nehody
Zdroj: Profimedia, KR PZ Banská Bystrica

Jen pohotovost českého hokejisty Lukáše Říhy zachránila z havarovaného automobilu malou holčičku, která byla jedním z účastníků tragické dopravní nehody poblíž slovenského Zvolena.

Měla to být obyčejná cesta na trénink, místo toho se ale pro partu hokejistů druholigové Detvy proměnila v obrovské drama. Nedaleko Zvolena byli totiž svědky dopravní nehody, neváhali a okamžitě začali se záchranou jejích účastníků.
 

Jak uvedl web čas.sk, hokejisté míjeli Škodu Felicia, kterou řídila rozhlasová moderátorka Veronika Pisárová. V autě se kromě ní nacházely ještě její dvě dcerky, pětiletá Žanetka a dvouměsíční Zorka. Automobil ale zřejmě v důsledku mokré vozovky dostal smyk a narazil do stromu. "Byli štěstí, že jsme se nesrazili," popisoval nehodu Lukáš Říha.
 

Právě litvínovský odchovanec byl tím, kdo z havarovaného vozidla vytáhl malou Žanetku. Obě i s matkou položili do stabilizované polohy a zavolali pomoc. Bohužel mladší dcerku se už nepodařilo zachránit. "Když jsme ji našli, bylo to hrozné. Ta maličká zřejmě vyletěla při nárazu z auta. Matka byla v šoku, a i když byla zraněná, vstala a začala pobíhat a ptát se, kde jsou děti. Uklidňovali jsme ji, že jsou v pořádku. Miminko ještě žilo, až později jsme se dozvěděli, že ani doktorům se holčičku nepodařilo zachránit. Sám jsem otcem a o to hůře jsem to prožíval," svěřil se webu čas.sk český hokejista.
 

Na trénink sice dorazili, ale na hokej neměli myšlenky. "Je strašné, co se tam stalo. Vyhasl život nevinného dítěte a strašné je i to, že matka  bude zřejmě obviněná. Doufám, že zdravotně bude v pořádku aspoň ona a její starší dcera," dodal Říha, který spolu s kamarády figuruje v případu jako svědek a ještě tak budou muset vypovídat na policii.
 

Pro Říhu to přitom nebyl první tragický zážitek, kterého byl svědkem. Už ve svých osmnácti letech na vlastní oči viděl, když se jeho spoluhráč zabil na motorce.

msl TN.cz

Diskuze

27.2. | 12:06 Petr Kelenda
1
Náhlasit nevhodný komentář
sperma1-Máš naprostou pravdu! Toto je povinnost pomoct zraněným u nehody. A pokud někdo nepomůže,je to v paragrafech neposkytnutí pomoci. Pokud by ujel,bude trestně stíhán. Tak co tu vychvalují novinky. Jako,že někdo dodržuje zákony?
27.2. | 11:57 sperma1
3
Náhlasit nevhodný komentář
kdyz mela v aute 2 deti tak logicky mela prizpusobit rychlost stavu a povaze vozovky a pocasi !! a ne riskovat zivot dvou deti !!
27.2. | 11:56 sperma1
3
Náhlasit nevhodný komentář
nevim proc hrdina !! jenom mel stesti ze mel prilezitost nekomu pomoct !! kdyz je nekde havarovane auto !! tak asi nikdo neutece !! ja predpokladam ze by kazdy pomohl !! a ta matka by zaslouzila par facek !! jak mohl automobil sam zniceho nic dostat smyk ??