Aktualizováno 17.7. 2018 15:47
r.i.p. byl to borec

Hokej smutní: Zemřel Václav Burda, ikona Sparty a skaut NHL

Václav Burda
Zdroj: Profimedia
Václav Burda

Český hokej přišel o jednu z výrazných osobností nedávné éry. Ve věku 45 let zemřel bývalý reprezentanta obránce hokejové Sparty Václav Burda. Po skončení kariéry se věnoval skautingu mladých talentů a vybíral hráče pro Edmonton Oilers.

Podle webu lidovky.cz se bronzový medailista z mistrovství světa 1998 srazil čelně v protisměru s nákladním automobilem. Nehoda se stala na silnici mezi Hodonínem a Břeclaví.


Václav Burda patřil do slavné generace hokejové Sparty z devadesátých let. Českou ligu v roce 1993 vyhrál a o pět let později se stal nejužitečnějším hráčem extraligy v plus/minus hodnocení pobytu na ledě.


„Venca byl skvělý hokejista a vynikající a férový chlap. Několikrát jsem ho oslovil a přál jsem si, aby byl ve Spartě, ale miloval práci skauta. Přesto byl pořád naší organizaci velmi blízký. Prožíváme velkou bolest nad jeho ztrátou a chtěl bych tímto za nás všechny vyjádřit upřímnou soustrast pozůstalým a rodině,“ řekl Petr Bříza, předseda představenstva a majitel klubu.

 

12

GALERIE: Smrtelná nehoda u Hodonína

Zdroj: Policie ČR

Smrtelná nehoda u Hodonína

Hodnocení:


Kromě Sparty hrál i ve Švédsku za Lulea IF. Po skončení aktivní kariéry pracoval jako evropský skaut pro Ottawu Senators, loni se dohodl na spolupráci s Edmontonem Oilers.

 

ram TN.cz