Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.2. 2017 20:34
vzpomínáme odešel pan trenér

Český hokej se zahalil do smutku: Zemřel strůjce zlatého hattricku

Zdroj: TV Nova

Český hokej zasáhla velmi smutná zpráva. Ve věku 70 let zemřel bývalý reprezentant, uznávaný trenér i strůjce zlatého hattricku Josef Augusta.

Legenda českého hokeje bojovala od konce roku 2015 s rakovinou slinivky. Chvíli vypadalo nadějně a slavný trenér se objevil v květnu loňského roku i na utkáních české reprezentace s Kanadou.
 

„V životě musíte furt bojovat. Nejde něco vzdát. Nemůžete něčemu podlehnout. Já se držím rčení: Věř a víra tvá tě uzdraví," řekl v té době v rozhovoru pro deník Sport.

Josef Augusta
Zdroj: Profimedia Josef Augusta

Bohužel tenhle sympatický hokejista tělem i duší nakonec v těžkém boji podlehl.
 

Augusta patřil ke generaci hokejistů, kteří dělali českým fanouškům radost na přelomu 60 a 70 let minulého století. Hrál i památné mistrovství světa v roce 1969, kde Češi porazili Rusko a český národ oslavoval triumf na stockholmském ledě jako pomstu za okupaci.

 

Augusta jako hráč získal olympijské stříbro v roce 1976 a další tři stříbra ze světových šampionátů.

josef augusta
Zdroj: profimedia.cz

Titulu mistra světa se stal ale až jako trenér. Jako svého asistenta si ho vybral po zlatu v Naganu legendární Ivan Hlinka. Augusta pak národní tým převzal a v letech 1999, 2000 a 2001 slavil nejdřív jako asistent a pak i dvakrát jako hlavní trenér světové zlato. V tomto ohledu patří mezi nejúspěšnější trenéry světové historie.


Rodák z Havlíčkova Brodu spojil podstatnou část své bohaté kariéry s Duklou Jihlava, kde hned osmkrát vyhrál domácí ligu.
 

O Augustově úmrtí jako první informoval oficiální web Dukly Jihlava, kterému smutnou zprávu potvrdila jeho rodina.
 

 

ram TN.cz

Diskuze

16.2. | 13:51 pichav
-4
Náhlasit nevhodný komentář
NECHAPU STRATEGII VSEMOHOUCIHO !!!! JIT NA RUSENI HOKEJE !!!! OD ZADU !!!! OD TECH STARYCH !!!! CO STEJNE BRZY POJDOU VSICHNI !!!!!!! ALE TED JSEM SE ZAMYSLEL !!!! TAK MOZNA RUSI MLADYM TY UCHYLNE HOKEJOVE VZORY !!!! JO TO NENI SPATNA STRATEGIE !!! UZ JSEM NA TO PRISEL !!!! VZYVAM VSEMOHOUCIHO !!!