Publikováno 6. 3. 2017
nova sport noc v nba

Českou noc v NBA si Satoranský užil! Nastartoval Wizards k obratu

Czech Heritage Night, nebo-li česká noc v NBA. Zápas, který byl věnován teprve čtvtému českému hráči v historii NBA Tomáši Satoranskému, vyšel doslova na jedničku. Washington porazil 115:114 Orlando a Satoranský byl právě tím mužem, který nastartoval domácí k výhře.

Wizards nezačali dobře a v prvním poločase prohrávali už 41:61 a Satoranský nepříznivému vývoji přihlížel jen z lavičky.

Na konci třetí a na začátku poslední čtvrtiny, ale trenér českého rozehrávače povolal na palubovku a ten se mu odvděčil. Satoranský nastartoval svůj tým k obratu. Nejprve si připsal doskok, pak trefil trojku a navíc přidal ještě další dva body.

Do zápasu pak naskočil John Wall a domácí fanoušci byli u vytřžení, protože nákok soupeře se začal rozplývat. Bojan Bogdanovič trefil osm trojek a hosté odpadlu. Obrat byl dokonán.

Součástí akce Czech Heritage Night se hráči Wizzards například zapojili do učení českých slovíček:

Český večer, který měl mimo jiné představit v hlavním městě Spojených států českou kulturu, nebo kuchyni, tak Satoranský oslavil zaslouženou výhrou.