Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 6. 9. 2017
Tenistka Náročná cesta

Příběh Kvitové: Přepadení, návrat, stoupající forma a chuť hrát dál! 

Petra Kvitová
Zdroj: Profimedia
Petra Kvitová

Petra Kvitová skončila na právě probíhajícím US Open ve čtvrtfinále, když prohrála těsně s Venus Williamsovou. Nicméně, vzhledem ke všem okolnostem, je i to skvělý úspěch a snad celé Česko se jí klaní za to, co od prosincového přepadení dokázala. Její příběh od hrůzného incidentu do dneška si můžete připomenout v tomto článku.

Bylo těsně před vánoci, přesně řečeno 20. prosince 2016, kdy Českou republiku šokovala zpráva o Petře Kvitové: "Českou tenistku přepadli a pořezali, čeká ji operace," psala nejen česká média, informace se rychle dostala i za hranice.
 


Ještě ten den se spekulovalo o konci kariéry a o tom, co se vlastně stalo a co je s Kvitovou. Jak to tedy celé bylo?


• Neznámý muž (kterého policie dodnes nedopadla - podobizna níže), zazvonil na Kvitovou v jejím prostějovském bytě. 

Pachatel
Zdroj: Policie ČR


• Českou tenistku přepadl a vytáhl na ní nůž. Kvitová se bránila a při tom si vážně poranila šlachy na levé ruce - tedy na té, ve které drží raketu.
• Ještě ten den podstoupila Kvitová čtyřhodinovou operaci poraněné ruky ve Vysokém nad Jizerou. Jejím operatérem byl známý chirurg Radek Kebrle. Měla poraněných všech pět prstů.

 

 

Následovala rekonvalescence a nikdo moc netušil, kdy se bude moci Petra Kvitová vrátit. Jenže se stal doslova zázrak a vše nabralo v dobrém smyslu rychlý spád. Co se dělo dál? Podívejte se na další straně...

lju TN.cz
Reklama

 

Reklama