Hokej olympijský turnaj

Česko porazilo Švýcary, vyhrálo skupinu a je přímo ve čtvrtfinále!

Česko vs. Švýcarsko
Zdroj: ČTK

Česká republika si po výhře 4:1 nad Švýcarskem zajistila nejen celkové vítězství v základní skupině olympijského turnaje, ale také přímý postup do čtvrtfinále. Svěřenci Josefa Jandače měli zápas dobře rozehraný od samého začátku. Úvodní branku dal Michal Řepík, který završil zápas trefou do prázdné klece. Mimo něj skóroval i Dominik Kubalík a Roman Červenka.

Čeští hokejisté vyhráli ve svém závěrečném vystoupení v základní skupině A na olympijských hrách v Pchjongčchangu nad Švýcarskem 4:1 a zajistili si z prvního místa postup přímo do středečního čtvrtfinále. Půjdou do něj jako druhý nejlépe nasazený tým po Švédsku či Finsku a jejich soupeř vzejde z úterní kvalifikace play off.

Svěřenci trenéra Josefa Jandače zůstali po vítězstvích nad Koreou 2:1 a nad Kanadou 3:2 po samostatných nájezdech na turnaji neporažení. Do vedení je dostal v 8. minutě při jediné české přesilové hře v utkání Michal Řepík. Ještě v první třetině sice vyrovnal Thomas Rüfenacht, ale v čase 43:02 dal vítězný gól Dominik Kubalík. Výsledek pečetili v závěru při power play do prázdné branky Roman Červenka a svou druhou trefou v utkání Řepík.