Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 10. 2018
gratulace olympiáda dětí a mládeže

Česko má první zlato! Plavkyně Seemanová ještě překonala rekord

Barbora Seemanová
Zdroj: Instagram

Plavkyně Barbora Seemanová na olympiádě dětí a mládeže v argentiském Buenos Aires vyhrála závod na 100 metrů volným způsobem a získala pro českou výpravu tak první zlatou medaili!

Českou bilanci ještě vylepšily veslařky Anna Šantrůčková s Eliškou Podrazilovou, které zaokrouhlily českou medailovou bilanci na pět cenných kovů stříbrem v závodě dvojek bez kormidelníka.

Osmnáctiletá Seemanová vyhrála přesvědčivě s náskokem 24 setin před Číňankou Jang Ťün-süan. O devět setin vylepšila dosavadní české maximum Aniky Apostalonové, která ji z rekordních tabulek na kraulařské stovce vymazala na červencovém domácím šampionátu v Praze.
 

Seemanová vybojovala zlatou medaili pro Česko:

 

"Nevím, jestli to mohlo být ještě lepší. Jsem nesmírně ráda. Čekala jsem, že by to mohl být dobrý čas, ale v takovýhle výkon jsem nedoufala. Jsem ráda, že mám konečně svůj rekord zpátky," řekla Seemanová. V Buenos Aires poplave ještě 50 a 200 metrů kraul. "Po tomhle mám aspoň krásnou motivaci do dalších startů," doplnila účastnice olympijských her v Riu de Janeiro po úspěšném vystoupení ve vyprodané hale, která vytvořila plavcům bouřlivou kulisu. "Je neuvěřitelné, kolik lidí plavání sleduje," žasla Seemanová.

mm ČTK