Česko jako vytrvalecká velmoc! Velička ohromil celou Evropu

Ondrej Velicka
Zdroj: facebook
Ondřej Velička v cíli Spartathlonu.

Zní to neuvěřitelně, ale jak to tak vypadá, můžeme se chlubit těmi nejlepšími ultramaratonci z celé Evropy. Po obrovském úspěchu Radka Brunnera na legendárním Spartathlonu se o další zápis do dějin tohoto sportu zapsal Ondřej Velička, který na mistrovství Evropy v běhu na 24 hodin vybojoval dokonce stříbrnou medaili!

Je tomu zhruba dva týdny, co český utlraběžec Radek Brunner doběhl na třetím místě nejslavnějšího ultramaratonského závodu na světě Spartathlonu na třetím místě. Úspěch to byl obrovský, protože se jednalo o nejlepší český výsledek v historii tohoto závodu.

Jenže Radkův výkon nebyl pomyslnou jehlou v kupce sena. O další, srovnatelný výkon, se postaral jeho reprezentační kolega a kamarád Ondřej Velička. Tomu se podařilo na mistrovství Evropy v běhu na 24 hodin ve Francii získat výkonem 258 kilometrů stříbrnou medaili!

Velička svým životním výkonem nadchl nejen vyznavače této disciplíny u nás, ale takřka celou Evropu.