Aktualizováno 10.11. 2017 16:53
hokej Karjala cup

Český tým zvládl skvěle přesilovky a porazil výběr Švýcarska 3:2!

Národní tým

Čeští hokejisté porazili ve druhém utkání na turnaji Karjala v Helsinkách Švýcarsko 3:2. Proti soupeři, který čeká národní mužstvo také na olympijském turnaji v Pchjongčchangu, se střelecky prosadili útočníci Milan Gulaš, Lukáš Radil a Dominik Kubalík.

V první třetině otevřel skóre v čase 2:02 Milan Guláš, který po přihrávce od Jakuba Krejčíka využil přesilovku a propálil z levého kruhu švýcarského brankáře Senna. Před koncem třetiny se ještě trefil Lukáš Radil a český tým tak do kabin odcházel s dvougólovým náskokem.

Začátek druhé třetiny zvládli lépe Švýcaři a hned v její třetí minutě snížili na 2:1. Zmatek v české obraně potrestal Gaëtan Hass, který si objel branku a následně zakončoval do prázdné klece. Češi ale dokázali odpovědět, v 35. minutě se při přesilové hře 5 na 3 trefil Dominik Kubalík, který dostal přesnou přihrávku k tyčce od Milana Guláše. I po druhé třetině jsme si tak drželi vedení o dvě branky.

Švýcarský tým to ale nepoložilo, naopak. Rozjetý Andres Ambühl překvapil tvrdou střelou Marka Mazance a snížil na 3:2. V posledních minutách to pak ještě švýcarský tým zkoušel bez brankáře, skóre už se však nezměnilo. Český tým tak v druhém zápase Karjala Cupu porazil nováčka ze Švýcarska 3:2. Nejlepším českým hráčem byl zvolen Jakub Klepiš.