Publikováno 17. 9. 2018
NHL První Evropan

České prvenství: Sudí Suchánek má v NHL smlouvu na plný úvazek

Libor Suchánek
Zdroj: Profimedia

Je to nejen české, ale i evropské prvenství. Libor Suchánek je prvním rozhodčím nepocházejícím ze Severní Ameriky, který v NHL podepsal smlouvu na plný úvazek. Nováčkem však v nejlepší hokejové soutěži světa není. Už v loňské sezoně odpískal 37 zápasů.

Chtěl pískat extraligu a třeba i mistrovství světa. O NHL ale nikdy moc nepřemýšlel. Přesto se Libor Suchánek do nejprestižnější hokejové soutěže dostal a ostudu rozhodně neudělal. Vloni, když v zámoří začínal, odpískal 37 zápasů v NHL a 44 v nižší AHL.

 

Jenže od nového ročníku, který startuje už v říjnu, bude rozhodčím NHL na plný úvazek. Doposud měl totiž smlouvu, která mu zaručovala nějakých 40 zápasů v NHL a 40 v AHL.

 

 

Jelikož má smlouvu u NHL na plný úvazek, přepsal nejen české, ale i evropské dějiny. V zámoří už byli Evropané - Švéd Marcus Vinnerborg a Rus Jevgenij Romasko. Ani jeden však nedokázal vybojovat kontrakt, který dostal právě Suchánek. Oba tak museli pískat vedle NHL i AHL.

 

Soutěž je ze Suchánka nadšená. "Chceme mít v NHL ty nejlepší. Tak proč ne Čech?" zněla řečnická otázka manažera sudích Chrise Ewdardse směrem k novinářům. "Můžu dělat práci, kterou miluju. Což je dokonalé," jásá nadšením Suchánek, jehož práci budete moci už od října sledovat díky přenosům z NHL na stanicích Nova Sport.

lju TN.cz