Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 17. 8. 2017
Tenis Čtyřhra

Česko může mít další světovou jedničku. Šafářové stačí výhra!

Lucie Šafářová
Zdroj: Profimedia

Česká republika může mít další tenisovou jedničku. Po Karolíně Plíškové, která vládne ženskému singlu, se teď nejlepší hráčkou světa může stát Lucie Šafářová. Tu od postu světové jedničky ve čtyřhře dělí jediné vítězství.

Lucie Šafářová potřebuje na to, aby byla světovou jedničkou ve čtyřhře, jednu výhru na turnaji v Cincinnati. Tam hraje s krajankou Barborou Strýcovou a pár se dostal už do semifinále. Pokud si Šafářová výhru připíše a půjde do čela žebříčku, Česko bude mít rázem dvě světové jedničky. Ve dvouhře je totiž momentálně nejlepší hráčkou Karolína Plíšková.

 

 

Šafářová je v deblu momentálně druhá na světě za svou tradiční parťačkou Bethanií Mattekovou-Sandsovou. Ta je však po Wimbledonu zraněná. Americká tenistka si při pádu na trávě ve vykloubila čéšku pravého kolena, přetrhla čéškový vaz a podstoupila operaci.

 

 

Pokud by šla Šafářová do čela žebříčku ženské čtyřhry, stala by se čtvrtou Češkou, které by se to povedlo. Před ní to dokázaly Helena Suková, Jana Novotná a Květa Peschkeová. Světovou jedničkou deblu byla i Martina Navrátilová, ale to už v době, kdy byla Američankou.

lju TN.cz