velký úspěch gratulujeme!

České holky slaví: Na domácí půdě vybojovaly titul mistryň světa!

České hokejbalové reprezentantky
Zdroj: ČTK

České hokejbalistky slaví na domácím mistrovství světa v Pardubicích premiérový titul. Ve finále zdolaly Spojené státy americké 4:3 v prodloužení, vítěznou branku vstřelila v čase 45:55 Aneta Lédlová. Svěřenky trenéra Karla Manharta získaly i na historicky šestém světovém šampionátu medaili, ale po čtyřech bronzech a stříbru dosáhly poprvé na tu nejcennější.

Finálový duel v Tipsport areně sledovala historicky nejvyšší návštěva na ženském MS 3256 diváků. O 39 fanoušků byla překonána návštěva z pátečního semifinálového souboje domácího výběru se Slovenskem.

Po bezbrankové úvodní třetině se v 16. minutě při vyloučení Křížové ujaly vedení Američanky, když po přihrávce Bronsonové snadno skórovala u levé tyče Foleyová. V závěru druhé části vyrovnala Křížová blafákem do bekhendu. Po 64 sekundách třetí patnáctiminutovky Češky otočily stav při vyloučení Dixonové. Za modrou čárou napřáhla Němcová a trefila se přesně k levé tyči. Zechovskou sice vzápětí překonala Strohmierová, ale ve 34. minutě vrátila domácím náskok střelou z pravého kruhu Kubínová.

Náskok ale Manhartův výběr neudržel a 68 sekund před koncem třetí části vyrovnala z dorážky Pfundtová. Do prodloužení Češky vstoupily se snahou rychle rozhodnout a Lédlová střelou o pravou tyč zajistila Češkám zlato.

Odpoledne pak české hráčky alespoň částečně napodobili jejich mužští kolegové. Ti v souboji o bronzové medaile zdolali Řecko 4:3 na svém dvanáctém šampionátu získali jedenáctý cenný kov.