florbal mistrovství světa

České florbalistky rozdrtily Norsko a jsou ve čtvrftinále MS!!

České florbalistky
Archivní foto

České florbalistky porazily v závěrečném utkání skupiny na mistrovství světa v Bratislavě výběr Norska jasně 8:0 a ze druhého místa postupují přímo do čtvrftinále celého turnaje. Tam ve středu narazí na vítěze duelu Poslko - Estonsko.

Svěřenkyně trenéra Miroslava Jankovského v první části utkání narážely na dobře bránící Norky, jenže v 18. minutě Češky prolomily hradbu a konečně skórovaly.

Ve druhé části zápasu přidal český tým další dva góly a v polovině utkání už to bylo 4:0. Bohužel zkraje poslední třetiny se zranila opora reprezentace Ratajová a musela ze hry.

Výsledek rozhodnutého zápasu ještě vylepšily Billá a Plášková. Té asistovala Billá, která se 25 body na MS stala nejproduktivnější českou hráčkou v historii a překonala Elišku Vrátnou.

Mistrovství světa florbalistek v Bratislavě:

Skupina A:

ČR - Norsko 8:0 (1:0, 5:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 18. Kapcová (Krupnová), 26. Krupnová (Kapcová), 29. Krupnová (Kapcová), 31. Billá (Enenkelová), 38. Urbánková (Řepková), 40. Řepková (Koníčková), 49. Billá (Bočanová), 54. Plášková (Billá). Rozhodčí: Kirves, Snellman (oba Fin.). Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 338.

Lotyšsko - Finsko 1:12 (0:4, 1:4, 0:4)

Branky: 31. Isjominová - 7., 30. a 60. Kauppiová, 9. a 52. K. Kujalaová, 4. Karjalainenová, 11. Saariová, 22. Manninenová, 30. Luomaniemi, 36. Ella Alanková, 51. Rantalaová, 57. Wickmanová.