Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 12.3. 2017 14:07
Biatlon Světový pohár

Smíšená dvojice Soukalová - Moravec je šestá, vítězí Rakušané!

Ondrej Moravec
Zdroj: Profimedia

Biatlonisté Gabriela Koukalová a Ondřej Moravec skončili na Světovém poháru ve finském Kontiolahti šestí v závodě smíšených dvojic, což je nejlepší výsledek českých závodníků v této disciplíně. Zvítězili Rakušané Lisa Theresa Hauserová a Simon Eder. S více než půlminutovým odstupem za nimi projeli cílem díky finiši Lowella Baileyho druzí Američané, které reprezentovala ještě Susan Dunkleeová. Třetí byla německá dvojice Laura Dahlmeierová, Roman Rees.

České reprezentanty připravilo o lepší umístění osm dobíjení a pomalejší střelba. Koukalová na prvním úseku musela použít náhradní náboj po střelbě vleže a předávala Moravcovi na dvanáctém místě. Stříbrný muž z pátečního sprintu s jedním dobíjením při střelbě vestoje vytáhl českou dvojici na třetí příčku, ale Koukalová umístění na stupních vítězů neudržela.

 

Moravec před závěrečným úsekem přebíral štafetu na sedmém místě s půlminutovou ztrátou na čelo. Po střelbě vleže se propadl na devátou příčku, bezchybná a rychlá položka vestoje ho vynesla na šesté místo. Na vítězné Rakušany české duo ztratilo 51,1 sekundy.

 

Hauserová a Eder těžili z rychlé střelby, celkově pětkrát dobíjeli. Eder do závěrečného úseku vyrážel na vedoucí pozici a pak ani jednou nechyboval. Závěrečnou položku vestoje odstřílel za 18 sekund a pojistil první triumf Rakušanů v této disciplíně.

 

Program Světového poháru v Kontiolahti uzavřou v 16:15 smíšené štafety. Český tým pojede ve složení Eva Puskarčíková, Veronika Vítková, Michal Šlesingr a Michal Krčmář.

ČTK TN.cz
Reklama

 

Reklama