Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 25. 5. 2017
Americký fotbal Pozvánka na utkání

Česká špička amerického fotbalu v neděli zabojuje na Viktorce

Americký fotbal
Zdroj: Profimedia

Pro příznivce amerického fotbalu v Česku je to malý svátek. V neděli 28. 5. odpoledne se na pražském stadionu Viktorie Žižkov uskuteční takzvaný Doubleheader. Tedy dva elitní zápasy špičkových tuzemských týmů, které bojují o pohár v nejvyšší soutěži. Celá akce může být velkým lákadlem nejen pro pasivní diváky, ale i pro ty, kdo si chtějí vyzkoušet nejrůznější dovednosti z amerického fotbalu.

"V nedělním dvojzápase se nejprve utkají od jedné hodiny po poledni Prague Lions a Prague Black Panthers. Jde vlastně o reprízu loňského finále, takže utkání slibuje skutečně tu největší možnou kvalitu. Od pěti hodin odpoledne se pak střetnou Pardubice Stallions a Příbram Bobcats," uvedl Radim Kroulík z České asociace amerického fotbalu.

 

Ve fanzóně budou moci zájemci po celou dobu využít speciální tréninkové trenažéry a vyzkoušet si například přesnost přihrávky, přesnost kopu či rychlost hodu. Připravena bude i tréninková dráha. A samozřejmě občerstvení.

 

Zájem o americký fotbal v České republice v posledních letech výrazně roste. Například loňské finále nejvyšší ligy vidělo 340 000 diváků. Přímo na finálový Czech Bowl přišlo už o rok dříve do Eden Arény 4 526 diváků. V současné době je ve 31 klubech registrováno přes 3 000 členů.
 

TN.cz