Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 3. 2017
Biatlon Světový pohár

Česká smíšená štafeta ve Finsku skončila šestá! První je Francie

Michal Krčmář
Zdroj: Profimedia

Česká smíšená štafeta biatlonistů skončila na Světovém poháru v Kontiolahti po dvou trestných kolech šestá. Čtveřice Eva Puskarčíková, Veronika Vítková, Michal Šlesingr a Michal Krčmář doplatila na selhání Vítkové a Krčmáře při střelbě vleže. I bez odpočívající hvězdy Martina Fourcadea vyhráli Francouzi, jejichž finišman Quentin Fillon Maillet projel cílem o jedenáct sekund před Němcem Arndem Peifferem. Třetí byla Ukrajina, na kterou Češi ztratili asi 55 vteřin.

V české sestavě chyběla druhá žena průběžného pořadí SP Gabriela Koukalová i aktuálně nejlepší český muž Ondřej Moravec, které trenéři nominovali do závodu dvojic. K podobnému kroku sáhly i další týmy a Češi byli ve hře o medaili.

 

Puskarčíková se při střelbě vestoje těsně vyhnula trestnému kolu a předávala jako desátá se ztrátou 17 sekund na druhé místo. Vítková v úvodním běžeckém kole manko dojížděla, ale pak musela na trestné kolo a propadla se na 12. místo. Díky solidní stojce už její ztráta nenarůstala a po chybách ostatních předávala jako sedmá s odstupem minuty a půl na čelo.

 

Do hry o stupně vítězů vrátil českou štafetu Šlesingr. Jen jednou dobíjel a s přispěním výborného běhu stáhl na nejlepší půl minuty. Krčmáře vysílal na závěrečný úsek ze čtvrté pozice se zhruba desetisekundovou ztrátou na medaili. Při úvodní střelbě ale Krčmář, který byl v Kontiolahti bezchybný ve sprintu, z prvních pěti ran trefil jen jednou terč. Po dobíjení musel na trestné kolo a Češi se propadli na páté místo. Na medaili najednou ztráceli přes 50 sekund. Pak ještě Krčmář neodolal náporu Nora Emila Hegleho Svendsena, který vytáhl norskou štafetu na páté místo. O lepší umístění připravily favorizovanou čtveřici dohromady tři trestná kola Marte Olsbuové a Tirill Eckhoffové.

 

Francouze dostala do čela hned na prvním úseku Marie Dorinová Habertová. Její kolegové Anais Bescondová, Simon Desthieux a Fillon Maillet už vedení nepustili. Němci se pohybovali na druhé příčce od poloviny závodu. Z vítězné sestavy z mistrovství světa v Hochfilzenu dnes jel pouze Peiffer. Ukrajinci souboj o bronz s Ruskem rozhodli na závěrečné střelbě, kdy byl Dmytro Pidručnyj úspěšnější než Jevgenij Garaničev.

ČTK TN.cz