Publikováno 18. 1. 2018
NHL Hokejová noc

Jeřábek dal svůj první gól v NHL. Trefil se i Pastrňák, Krejčí a Kaše!

Jakub Jeřábek

Pouze dva zápasy byly na programu NHL a ve všech čtyřech hrajících týmech byla v sestavě česká jména. V zápase Bostonu a Montrealu se poprvé v NHL trefil obránce Jakub Jeřábek. Vítězství 4:1 ale slavili Bruins, za které skóroval David Pastrňák i David Krejčí. Gólem a asistencí přispěl k výhře Anaheimu 5:3 nad Pittsburghem i Ondřej Kaše.

Skóre zápasu v TD Garden otevřel právě český obránce Jakub Jeřábek a to už po 31. sekundách od úvodního vhazování. Nastřelil kotouč od mantinelu před brankoviště, odkud se do brány odrazil od výstroje slovenského velikána Zdena Cháry. Jeřábek tak dal svůj první gól v NHL. Na svou první trefu v nejprestižnější hokejové lize čekal do devatenáctého zápasu, do kterého nastoupil.

Domácí tým však dokázal ještě během první části vyrovnat. V sedmé minutě se to podařilo dalšímu Čechovi v utkání a to Davidu Pastrňákovi. Toho nechal soupeř zcela nepokrytého před bránou a jednadvacetiletý talent zakončoval po přihrávce Bergerona prakticky do odkryté brány.

Od té doby Boston vládl. Na začátku druhé třetiny ho poslal do vedení Ryan Spooner, kterému asistoval David Krejčí. Bruins se povedl i vstup do třetí třetiny. V její 4. minutě využil přesilovou hru Brad Marchand a bylo to 3:1. Hosté to v závěru zkoušeli ještě v šesti bez brankáře, ale to už z pohledu Canadiens nic nepřineslo, naopak za Bruins uzavřel střelecký účet trefou do odkryté brány David Krejčí.

Anaheim hostil Pittsburgh a ani v tomto zápase nechyběla česká jména. Za domácí tým nastoupil ve třetí formaci Ondřej Kaše a za hosty hrál v prvním útoku Dominik Simon a to znovu po boku hvězdného Sidneyho Crosbyho a nizozemského zázraku Daniela Spronga.

V první třetině měly oba týmy spoustu šancí, ale gólmani se vyznamenávali. První branka tak padla až minutu a půl před koncem první části a dal ji střelou z otočky Jevgenij Malkin.

Jenže ve druhé třetině se Anaheim zvedl. Na 1:1 vyrovnal Rickard Rakell. Minutu po něm otočil skóre ve prospěch Ducks Adam Henrique, který využil toho, že se brankáři Jarrymu zasekla hokejka v síti a on tak dával puk k odkryté tyči. Asistoval mu Ondřej Kaše. V oslabení pak ujel Chris Wagner a kličkou do forhendu překonal Jarryho mezi jeho betony. V čase 38:28 přišla chvíle Ondřeje Kašeho. Ten zase překazil kombinaci obránců Penguins, ujel do samostatného úniku a parádní kličkou do bekhendu zvýšil na 4:1.

Ve třetí třetině vykřesal Pens naději Phil Kessel, který potrestal vyloučení Perryho a snížil na 2:4. Pittsburgh dal ještě jeden gól a to 6 minut před koncem, kdy se trefil Guentzel. Ale to bylo všechno. Při hře do prázdné brány totiž už jen pojistil na 5:3 pro Anaheim Hampus Lindholm.