Aktualizováno 24.5. 2016 12:10
video play off nhl

Česká bitka! Polák si podal Jaškina a vzkázal mu: Víš, za co to bylo!

Bitka Poláka s Jaškinem
Zdroj: YouTube.com
Bitka Poláka s Jaškinem

Hráli spolu v jednom týmu, dobře se znají. Když jde ale o Stanley Cup, veškerá přátelství jdou stranou. Dokazuje to ryze česká bitka, která okořenila pátý duel semifinálové série mezi St. Louis a San Jose. Jejími hlavními aktéry se stali Dmitrij Jaškin a Roman Polák. Proč na rány pěstí vlastně došlo?

V sezoně 2013/2014 tvořili společně s Vladimírem Sobotkou českou legii v St. Louis. Teď ale Jaškin s Polákem jasně demonstrovali, že v závěrečných bojích play off NHL se nějaké kamarádíčkování nehraje.


Zápas na ledě Blues dospěl do své poloviny, když beka hostujících Sharks Poláka pořádně nadzvedl souboj s Jaškinem za vlastní brankou. Urostlý chasník do třiadvacetiletého forvarda několikrát zezadu vrazil, a když se ale mladík v sestavě Blues otočil, Polák se na něj okamžitě vrhl.Tenhle souboj nebyl úplně fér. Zatímco o Polákovi se dobře ví, že to bez rukavic dobře umí, tak Jaškin se porval v zámoří vůbec poprvé. A možná také na dlouho dobu naposledy. Jaškin totiž dostal od svého krajana slušně naloženo. Tím incident mezi českými hokejisty neskončil. Jaškin si následně od beka Sharks vyslechl pár peprných výrazů."Musíte se zeptat Jaškina, co se stalo. On ví, co udělal a já už o tom nechci mluvit. Rozhodně jsem na něj nevletěl jen tak pro nic za nic," řekl Polák po utkání. "Normálně takové věci nedělám, ale na ledě se musím trochu bránit," dodal.


Třicetiletý Polák dostal kromě tradičního pětiminutovky, kterou si odseděl i Jaškin, ještě kratší dvouminutový trest. Blues toho využili a šli do vedení 3:2. Hosté ze San Jose ale dokázali skóre otočit a po výhře 6:3 je dělí od finále play off jediná výhra. V sérii totiž vedou 3:2 na zápasy.


pha TN.cz