Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 11. 2018
tehelné pole opravdové nádhera

Češi záviďte! Na Slovensku mají nový stadion, položili už i trávu

Stadion Tehelné Pole
Zdroj: facebook
Stadion Tehelné Pole

Slovan Bratislava už se těší na nový stadion. Na místě původního Tehelného pole vyrostl zcela nový a moderní fotbalový svatostánek. Připraven ke hře by měl být již letos v prosinci. A opravdu vypadá parádně, však se přesvědčte.

Národný futbalový štadión, jak zní jeho celý oficiální název, nahrazuje výše zmíněné Tehelné pole, které zde stávalo v letech 1940 - 2013.

Poslední zápas na starém Tehelném poli
Zdroj: Profimedia Poslední zápas na starém Tehelném poli

Stadion byl srovnán se zemí právě v roce 2013 a o tři roky později započaly první práce na novém. Tehelné pole sloužilo v jeho dlouhém funkčním období jak domácímu Slovanu, tak i národnímu mužstvu.


Zažil i takové legendy jako Steven Gerrard, Andrea Pirlo nebo Paolo Maldini. Slovan zde vyzval třeba AC Milán nebo Real Madrid.


Poslední zápas tu pak Slovan odehrál 25. listopadu 2009 a až do své demolice roku 2013 chátral. Myšlenky na výstavbu nového stadionu se začaly rodit už v roce 2006, ale kvůli finančním nákladům (celkově kolem 70 milionů eur) se uskutečnily až před dvěma lety.


Ve čtvrtek 15. listopadu zde byl kompletně položen trávník a vybudováno osvětlení. Krásný zelený pažit, který sem dorazil až z Nizozemí, pokryl plochu celého hřiště a brzy po něm bude skákat i míč. První soutěžní utkání by se na "NFŠ" podle deníku Šport mělo sehrát už letos, konkrétně 8. prosince a to mezi domácím Slovanem a úřadujícím mistrem z Trnavy.


Národný futbalový štadión bude mít kapacitu 22 500 diváků a stane se doposud nejnovějším a nejmodernějším fotbalovým stadionem na Slovensku.

ram TN.cz