Aktualizováno 18.5. 2017 18:25
ms 2017 čtvrtfinále

Češi prohráli s Ruskem, v zápase o všechno nedali ani gól

Pavel Francouz

Česká hokejová reprezentace prohrála na mistrovství světa zápas pravdy. Ve čtvrtfinále jí stál v cestě výběr Ruska. Jenže českému výběru nevyšla už první třetina, i když měli několik šancí, dostali dva góly. Rusko nakonec vyhrálo 3:0.

Češi začali aktivně a ruský tým i díky třem přesilovkám přestříleli. Jenže brankář Vasilevskij všechny střely na bránu pochytal. Rusové si naopak hned s první početní výhodou věděli rady a díky akci Orlova se dostali do vedení. České fanoušky pak ještě víc zmrazil parádní gól Nikity Kučerova.

Ani ve druhé třetině se Jandačovým svěřencům nedařilo. Rusové navíc otupili český tlak a i střel na branku Vasilevského ubylo. Ze sestavy navíc vypadl i zadák Jakub Jeřábek.

Zmar čekého týmu pak podtrhl i třetí český gól, který dali Rusové pět minut před koncem a vzali Čechům chuť k závěrečnému náporu.

Trenér Josef Jandač vsadil na brankáře Pavla Francouze a až do čtvrtého útoku postavil Tomáše Plekance, který ještě nedal na turnaji ani gól. Francouzem, který dostal přednost před Petrem Mrázkem. Šestadvacetiletý Francouz na turnaji zatím odchytal tři utkání a Češi ve všech vyhráli.

"Rozhodneme se pro brankáře, který nám dá největší možnost vyhrát," uvedl asistent trenéra Václav Prospal po středečním tréninku. Jméno brankáře, který dostane v klíčovém utkání šampionátu přednost, se trenéři rozhodli tajit až do dneška a zveřejnili ho 70 minut před úvodním vhazováním.

Ze základní sestavy oproti předešlému duelu se Švýcarskem vypadl obránce Jakub Krejčík. Role třináctého útočníka připadne Lukáši Radilovi.

Sestava ČR: Francouz - Gudas, Šimek, Jeřábek, Šulák, Rutta, Kempný, Kundrátek - Voráček, Jan Kovář, Sobotka - Pastrňák, R. Hanzl, Červenka - Řepík, Vrána, Birner - Horák, Plekanec, T. Zohorna - Radil.