Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.5. 2017 18:25
ms 2017 čtvrtfinále

Češi prohráli s Ruskem, v zápase o všechno nedali ani gól

Pavel Francouz
Zdroj: Profimedia
Pavel Francouz

Česká hokejová reprezentace prohrála na mistrovství světa zápas pravdy. Ve čtvrtfinále jí stál v cestě výběr Ruska. Jenže českému výběru nevyšla už první třetina, i když měli několik šancí, dostali dva góly. Rusko nakonec vyhrálo 3:0.

Češi začali aktivně a ruský tým i díky třem přesilovkám přestříleli. Jenže brankář Vasilevskij všechny střely na bránu pochytal. Rusové si naopak hned s první početní výhodou věděli rady a díky akci Orlova se dostali do vedení. České fanoušky pak ještě víc zmrazil parádní gól Nikity Kučerova.


Ani ve druhé třetině se Jandačovým svěřencům nedařilo. Rusové navíc otupili český tlak a i střel na branku Vasilevského ubylo. Ze sestavy navíc vypadl i zadák Jakub Jeřábek.


Zmar čekého týmu pak podtrhl i třetí český gól, který dali Rusové pět minut před koncem a vzali Čechům chuť k závěrečnému náporu.
 

Trenér Josef Jandač vsadil na brankáře Pavla Francouze a až do čtvrtého útoku postavil Tomáše Plekance, který ještě nedal na turnaji ani gól. Francouzem, který dostal přednost před Petrem Mrázkem. Šestadvacetiletý Francouz na turnaji zatím odchytal tři utkání a Češi ve všech vyhráli.
 

"Rozhodneme se pro brankáře, který nám dá největší možnost vyhrát," uvedl asistent trenéra Václav Prospal po středečním tréninku. Jméno brankáře, který dostane v klíčovém utkání šampionátu přednost, se trenéři rozhodli tajit až do dneška a zveřejnili ho 70 minut před úvodním vhazováním.
 

Ze základní sestavy oproti předešlému duelu se Švýcarskem vypadl obránce Jakub Krejčík. Role třináctého útočníka připadne Lukáši Radilovi.
 

Sestava ČR: Francouz - Gudas, Šimek, Jeřábek, Šulák, Rutta, Kempný, Kundrátek - Voráček, Jan Kovář, Sobotka - Pastrňák, R. Hanzl, Červenka - Řepík, Vrána, Birner - Horák, Plekanec, T. Zohorna - Radil.

ram TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

18.5. | 16:50 maxfox
10
Hvězdy z NHL jsou naprosto marný a to celý turnaj.Je třeba hokejky namočit do ...
18.5. | 18:34 Petr Novák
-2
doufám že si z Vás nikdo ani v nejmenším nemyslel že by jsme Rusy mohli porazit ...
20.5. | 12:38 truthwillprevail
0
Náhlasit nevhodný komentář
brta - Pak fandi Rusku, nebo Canada vyhraje.
19.5. | 11:17 brta
1
Náhlasit nevhodný komentář
přiští rok to vyjde.......rusaky jsme porazit nemohli-hrajou dobře.......no ale myslím si že jsou natom jinde huř a není třeba chodit daleko,protože ten HOROR co předvedli slovaci to už je napovaženou..no ono se nam to keca z gače co?hlavne at Canada neziska tripl-tam mame zatim jen my češi!!
18.5. | 20:47 truthwillprevail
3
Náhlasit nevhodný komentář
A to rusaci ještě nehráli
18.5. | 18:40 Jan Pavel
4
Náhlasit nevhodný komentář
trapné, jak jsme čekali...
18.5. | 18:34 Petr Novák
-2
Náhlasit nevhodný komentář
doufám že si z Vás nikdo ani v nejmenším nemyslel že by jsme Rusy mohli porazit ,blbý národ a naivní jsme ale snad až tak blbí nejsme že bychom si to mohli myslet.To se musíme ještě sakra dlouho učit abychom je někdy vůbec porazili .
18.5. | 18:07 Roman Skala
1
Náhlasit nevhodný komentář
Hoši děkujem.
18.5. | 18:07 Roman Skala
2
Náhlasit nevhodný komentář
Vědí, že rusáci mají účinnou přesilovku a faulojou jak blbí. Přéčinou špatného střídání na tomto MS byla vadná elektrónka E-13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
18.5. | 16:50 maxfox
10
Náhlasit nevhodný komentář
Hvězdy z NHL jsou naprosto marný a to celý turnaj.Je třeba hokejky namočit do octa a nechat je zatáhnout.O S T U D A !!!
18.5. | 16:42 Roman Skala
3
Náhlasit nevhodný komentář
Pošlete Francouze do sprch.
18.5. | 16:41 Roman Skala
7
Náhlasit nevhodný komentář
Jak spráskaní psi.