Publikováno 22. 4. 2018
MotoGP Velká cena Ameriky

Češi se v kvalifikaci umístili až ve třetí desítce: Abraham měl pád!

Karel Abraham

Karel Abraham i Jakub Kornfeil skončili v kvalifikaci na Velkou cenu Ameriky až ve třetí desítce. První jmenovaný měl v královské třídě MotoGP pád a do cíle dojel na předposledním třiadvacátém místě. Kornfeil byl v Moto3 jednadvacátý.

Kvalifikace MotoGP se Karlu Abrahamovi nevydařila. V první části totiž vletěl český závodník do únikové zóny a spadnul. Naštěstí se mu nic nestalo a vyvázl tak bez zranění. I proto zajel až 23. čas a na startu samotného závodu bude až v osmé řadě. Vyhrál Marc Márquez.

Pád Karla Abrahama v kvalifikaci:

O trochu lépe na tom byl Jakub Kornfeil. Ten v třídě Moto3 dojel na stroji KTM jednadvacátý. Za nejrychlejším mužem kvalifikace Jorgem Martínem zaostal o více než dvě sekundy. Španěl si vyjel jubilejní desátou pole position v kariéře.

Závody Velké ceny Ameriky sledujte v neděli na stanici Nova Sport 1. Program odstartuje v 17:50 třídou Moto3. Královská MotoGP je plánována na 20:45.