Aktualizováno 14.5. 2018 22:28
Hokej Mistrovství světa

Češi se s Rakouskem trápili, ale vyhráli. Lotyši vzali bod Kanadě!

Tomáš Hyka

Český národní tým vyhrál poslední zápas základní skupiny mistrovství světa, ve kterém porazil Rakousko těsně 4:3. Dvě branky dal Tomáš Hyka, jednou se trefil Filip Chytil a jednou Dominik Kubalík. Za Rakušany skóroval dvakrát Michael Raffl a jednou Konstantin Komarek. Šampionát přinesl také další překvapení. Lotyšsko sebralo bod Kanadě. Ta vyhrála až v prodloužení 2:1.

Svěřencům Josefa Jandače už o nic nešlo, s Rakušany hráli jen z povinnosti. Bez ohledu na výsledek totiž skončili v základní skupině třetí a tak už vědí, že se budou na čtvrtfinále stěhovat z Kodaně do Herningu. Soupeře se však dozví až po konci úterního programu.

Češi začali zápas s Rakouskem dobře. Už po dvou a půl minutách vedli 2:0. To když se trefil Tomáš Hyka a po něm Filip Chytil. Ještě během první dvacetiminutovky ale snížil Konstantin Komarek.

Ve druhé části se národní tým dostal zase do dvoubrankového vedení. Trefil se Dominik Kubalík. V polovině třetí části zvýšil na 4:1 Tomáš Hyka a už to vypadalo, že si Češi v klidu dokráčí pro tři body. Jenže Rakušané začali ještě kousat. Michael Raffl dal dva góly a dokonce útočil na hattrick. Česká reprezentace nakonec jednobrankový náskok uhájila.

Velkou senzaci předvedli Lotyši v zápase s Kanadou. Výběr javorového listu sice vedl od první třetiny 1:0. Skóroval Anthony Beauvillier, na kterého však nikdo nenavázal. Alespoň ne do základní hrací doby. A toho Lotyšsko využilo, konkrétně dvacetiletý bek Kristians Rubins, který prostřelil Darcyho Kuempera a poslal zápas do prodloužení. V něm však už po 46 sekundách rozhodl o výhře Kanady hvězdný Connor McDavid.