Reprezentace České hokejové hry

Češi se s hráči z NHL představili v Budějovicích. Porazili Finsko!

Roman Červenka
Zdroj: ČTK

Česká hokejová reprezentace se představila v Českých Budějovicích na Českých hokejových hrách i s posilami z NHL. První utkání v rámci této akce, která je prověrkou na květnové mistrovství světa, český výběr proti Finsku skvěle otočil a vyhrál 3:2.

Se svěřenci Josefa Jandače to v úvodu utkání nevypadalo vůbec dobře. V osmé minutě prohrávali po gólech Pihlstroma a Aaltonena už 0:2. Diváci v Českých Budějovicích však český tým předem neodepsali a hnali ho ve skvělé atmosféře ke zlepšení nepříznivého skóre. Na to domácí celek slyšel a ještě do první přestávky se o snížení brankového manka postaral Roman Červenka, kterého výborně našel před brankovištěm Sateriho Petr Holík.

Od druhé části hledali Finové recept na překonání gólmana Petra Mrázka, ale jen marně. O vyrovnání se naopak v polovině druhé třetiny postaral Jan Rutta, který tvrdou dělovkou z první překonal téměř od modré Harriho Sateriho, který zůstal v rozkleku jen nečině přihlížet, jak puk pluje za jeho záda.

V čase 45:06 předem rozhodl o výhře České republiky Robin Hanzl. Útočník Litvínova nasměřoval při skrumáži před bránou puk ke vzdálenější tyčce a ten se pomalu došoural za brankovou čáru. Sympatický výkon českého národního týmu mohl dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby ještě vylepšit gólem Jiří Sekáč, který jel s Janem Kovářem dva na jednoho, a i když zakončil skvěle, finský brankář vytrčil svůj beton a Sekáčův pokus zlikvidoval.

Finové zkusili v závěru ještě hru bez brankáře. Nakonec měli ještě 24 sekund před závěrečným hvizdem přesilovou hru, když byl vyloučen Michal Kempný, a tak i nadějnou šanci na vyrovnání. Ani přesilovku šest na čtyři však severský tým nevyužil a tak Češi dokázali udržet náskok a vyhráli 3:2.